Genel

Ankara Valisi Vasip Şahin, Kovid-19 tedbirlerini denetledi

Etlik Mahallesi'ne gelen Vali Şahin, taksi durağı, market, halk otobüsü ve camide alınan Kovid-19 tedbirlerini inceledi

Abone Ol  
 
57 / 100

Etlik Mahallesi’ne gelen Vali Şahin, taksi durağı, market, halk otobüsü ve camide alınan Kovid-19 tedbirlerini inceledi.

Esnaftan iş bölgelerinde uyguladıkları Kovid-19 tedbirlerine dair bilgi alan Şahin, temizlik, maske ve fiziki uzaklık kurallarına uyulması konusu ile ilgili uyarılarda bulundu.

Şahin, sokaktaki çocuklara üstünde temizlik, maske ve uzaklık kelimelerinin baş harflerinden meydana gelen “TMM” yazılı tişörtler armağan etti.

Polis, jandarma, zabıta, tarım ve orman ile sağlık müdürlüğü ekipleri de yurttaşların maske ve fiziki uzaklık kurallarına uyup uymadıklarını denetim etti.

“Bugün o sözün yerine getirilme zamanı”

Vali Şahin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığının genelgesi tarafında “Sağlık İçin, Hepimiz İçin” sloganıyla 81 ilde eş vakitli yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimü yapıldığını söyledi.

Denetimlerin market, piyasa yeri, berber, taksi durağı gibi insanların toplu olarak olduğu bütün hayat alanlarında gerçekleştirildiğini bildiren Şahin, “Pandeminin ilk döneminde kısıtlamalar uygulandığında her birimiz birey olarak ya da işletme sahibi olarak ‘Kısıtlamalar kalksın her türlü tedbiri alırız, kurala riayet ederiz ve pandeminin minimize edilmesi noktasında üzerimize düşeni yaparız.’ sözünü biz zımnen topluma vermiştik. Bugün o sözün yerine getirilme zamanıdır.” diye konuştu.

Pandemiyle mücadelede şuurlu olmanın önemine işaret eden Şahin, Kovid-19’dan korunmak amacıyla temizlik, maske ve fiziki uzaklık kurallarına uyulması gerekliliğini vurguladı.

Bu süreçte taziye, düğün gibi toplumsal vazifelerin ertelenmesi ya da bu tür organizasyonlarda tedbirlere ilgi edilmesi gerekliliğini bildiren Şahin, Ankara özelinde bütün vatandaşlardan biraz daha duyarlı ve sabırlı olmalarını istedi.

Vali Şahin’e denetimleri esnasında Keçiören Kaymakamı Uğur Bulut ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok da eşlik etti.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri