GenelGündemTeknoloji

Anadolu Ajansı, TEKNOFEST 2020’yi tüm yönleriyle 13 dilde aktarıyor

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Üyesi ve İletişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep'te düzenlenen TEKNOFEST 2020'nin "Global İletişim Ortağı" Anadolu Ajansının, etkinliği tüm yönleriyle dünyaya duyurduğunu söyledi.

Abone Ol  
 
70 / 100

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkileşim Eksperi Dr. Şaban Kızıldağ, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde Gaziantep’te düzenlenen TEKNOFEST 2020’nin “Global Etkileşim Ortağı” Anadolu Ajansının, faaliyeti bütün yönleriyle dünyaya duyurduğunu söyledi.

Kızıldağ ile beraberindeki AA Pazarlama ve Kurumsal Etkileşim Direktörü Yılmaz Yaman, TEKNOFEST 2020’nin düzenlendiği Ortadoğu Fuar Merkezi’nde detaylı temaslarda bulundu.

Şaban Kızıldağ, temaslarının sonrasında yaptığı açıklamada, festivalde yer almaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

AA’nın, TEKNOFEST’in düzenlenmeye başlandığı günden bu yana mühim bir paydaşı olduğuna işaret eden Kızıldağ, 3 senedir festivalin hem yurt içi hem de yurt dışına aktarılması noktasında mühim görevler üstlendiklerini belirtti.

“Milli teknoloji hamlesi ve tam bağımsız Türkiye’nin ayak sesinin müjdesi” TEKNOFEST’in üçüncü faaliyetinin Gaziantep’te düzenlenmesinin heyecan verici olduğunu dile getiren Kızıldağ, “Anadolu Ajansı olarak, Türkiye’nin 100 yaşını doldurmuş ajansı olarak, bu faaliyetin global etkileşim sponsorluğunu üstlenmekten büyük haysiyet duyuyoruz. Türkiye her anlamda büyüyor, dönüşüyor ve değişiyor. Anadolu Ajansı da böylesi bir değişim ve dönüşüm sürecinin etkileşim sponsoru olmaktan çok mutlu.” diye konuştu.

“AA, kuruluşundaki sorumluluğu sürdürüyor”

Kızıldağ, AA’nın Cumhuriyet’ten evvelce kurulduğunu hatırlatarak, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı doğru dille anlatabilmek ve hakikatleri ulaştırabilmek için Ajansı kurmuştu ve Anadolu Ajansı Türkiye’nin sesi olmuştu. Bugün bu değişim ve dönüşüm sürecinde milli teknoloji hamlesi de bunlardan birisi. Anadolu Ajansı aynı sorumlulukla vazifesini yerine getirmeye devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

AA’nın TEKNOFEST’te yapılan etkinlikleri bütün dünyaya aktardığını altını çizen Kızıldağ, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin global haber ajansı olarak Anadolu Ajansı, haberleri 13 dilde yayımlıyor, 13 dilde bütün dünyaya duyuruyor. Burada bir şey yapıyor olabiliriz, burada bir şeyleri değiştiriyor olabiliriz ama bunun anlatılması da bir o kadar değer arz ediyor. Bundan ötürü 13 dilde yayın yapıyor olmamız ve organizasyonun sponsoru olmamız da bu anlamda çok büyük bir değer atfediyor.”

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2020, 27 Eylül’e kadar devam edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri