Ekonomi

Altında Rekora Koşuluyor

Koronavirüs salgınında ikinci dalga kaygısı altın fiyatlarının rekor seviyede artmasının en önemli sebepleri arasında!a gösteriliyor!

Abone Ol  
 
72 / 100

Ülkemizde altın fiyatlarında her yeni gün rekor kırılıyor. Gram altının bugünkü fiyatı 409 liranın üzerinde seyrediyor. Ons altın ise 1856 dolar düzeyinde görünüyor.

Altın fiyatlarında meydana gelen artış bir türlü durdurulamıyor. Koronavirüs salgını kapsamında ortaya çıkan ikinci dalga kaygısı ve yatırımcıların bu anlamda güvenebilecekleri bir liman arayışında olmaları altın fiyatlarının artmasının altında yatan altın fiyatlarının artmasınınp olarak kaydediliyor. İç piyasa kapsamında altın fiyatları üzerinde etki yapan en önemli etken olan dolar kuru ise uzunca bir zamanda 6,85 düzeyinde geziniyor. Fakat küresel ölçekte yaşanan gelişmelerin neticesinde ons altında yaşanan artış gram altın için de her gün yeni rekorların kırılması anlamına geliyor.

Altında Rekora Koşuluyor 2 – altin9

Her Yeni Gün Yeni Rekor

Gram altın geride kalan gün içinde 405.52 lira düzeyi ile rekor kırmış ve günü 404.19 lira ile kapatmıştı. Fiyatlardaki yükseliş ivmesi bugün piyasaların açılması ile de aynı hızıyla devam etti. Gram altın 409.95 liraya kadar artarak rekor tazelemesinin ardından 408 lira düzeyine indi.

Ons altının fiyatı da 2011 senesinden beri en yüksek seviyesini görmüş durumda. Dün itibariyle 1.843 dolar düzeyine kadar arttıktan sonra günü 1.841 dolar seviyesinde tamamlayan ons altın, bugüne ise 1.866 dolara kadar yükselerek başladı. An itibariyle ons altın 1.856 dolar düzeylerinde seyrediyor.

Ülkemizde 1 Haziran tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan normalleşme adımları çerçevesinde iş hayatı ve ekonomik yaşam yavaş yavaş virüs öncesi seviyelerine doğru hareket etmeye başlarken, küresel piyasalardan ve uluslararası politikadan da bir hayli etkilenen döviz kurlarını ve altın fiyatlarını kontrol altına almak daha fazla zaman alan bir süreç olarak göze çarpıyor. Bu anlamda piyasaların tam anlamıyla rahatlaması, döviz kurlarının düşüşe geçmesi, altın fiyatlarında düşüş yaşanmasının ve tam olarak korona virüs öncesi dönemin seviyelerine gelmenin daha çok zaman alabileceği belirtiliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri