Ekonomi

Altın Fiyatları Düşüyor!

Koronavirüsten dolayı son dönemde yükselen altın, düşüşe geçti

Abone Ol  
 

Korona virüs salgını sebebiyle uzunca bir süredir düşüş gözlenmeyen altın değerleri bugün itibariyle düşmeye başladı. Piyasa içerisinde dün itibariyle 394 TL üzerinden işleme alınan gram altın fiyatları bugün düşmeye başladı ve an itibariyle 389 TL üzerinden alıcı buluyor. Aynı anlarda çeyrek altının değeri 638 TL, Cumhuriyet altını ise 2 bin 542 TL üzerinden işlem görüyor.

Dün itibariyle piyasaları yükseliş eğilimi ile açan gram altın 394,2 TL düzeyinde işlem görüyordu. Aynı anlarda çeyrek altın ise 645 TL, Cumhuriyet altını ise 2 bin 616 TL üzerinden alıcı buluyordu. Gram altın fiyatları bugün piyasaların açılması ile hızlı bir düşüşe geçerek an itibariyle 389 TL üzerinden işlem görüyor. Altındaki ons fiyatı ise aynı anlarda Bin 768 TL seviyesinde seyrediyor. Çeyrek altın 638 TL, Cumhuriyet altını ise 2 Bin 542 TL düzeyinde alıcı buluyor.

Ekonomi konusunda tahminler yürüten analistler, korona virüs pandemisi kapsamında vatandaşlar arasında oluşmaya başlayan ikinci dalga kaygısı sebebiyle piyasaların da istikrarsız bir seyir izlediğinin altını çiziyor. Her ne kadar pek çok ülkede önemli ölçüde normalleşme adımları atılmaya başlansa da ekonomik veriler henüz tam anlamıyla eski seviyesine ulaşmış görünmüyor.

Altın Fiyatları Düşüyor! 2 – altin fiyatlari 2

İstikrar İçin Virüse Çözüm Şart!

Ülkemizde 1 Haziran tarihinden uygulanmaya başlanan normalleşme adımları çerçevesinden pek çok sektörde çalışma ve üretim faaliyetleri virüs öncesi seviyelerine dönmeye başlasa da covid – 19 salgınına karşı henüz net bir çözüm geliştirilememiş olması hem piyasaları hem de vatandaşları tedirgin etmeye devam ediyor. Dünya çapında ilaç ve aşı çalışmaları son hızıyla devam ediyor olsa da yakın zaman içerisinde korona virüse tam anlamıyla çözüm sağlayacak bir gelişme beklenmiyor. Bu da piyasaların ve ekonomik göstergelerin bir süre daha güvensiz bir ortamda işlem görmesi anlamına geliyor. Söz konusu süreç içerisinde altının bugüne düşüş ile başlaması ise piyasalar ve ekonomik göstergeler açısından sevindirici bir gelişme olarak göze çarpıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri