EkonomiGenel

Alternatif Bank’a “LEED Gold Sertifikası”

Alternatif Bank'ın Vadİstanbul'daki genel müdürlük binası, Amerika Yeşil Binalar Konseyi'nin etraf arkadaşı binaları derecelendiren onaylama sistemi kapsamında "LEED Gold Sertikası"nı almaya hak kazandı.

Abone Ol  
 
71 / 100

Alternatif Bank’ın Vadİstanbul’daki genel müdürlük binası, Amerika Yeşil Binalar Konseyi’nin etraf arkadaşı binaları derecelendiren onaylama sistemi kapsamında “LEED Gold Sertikası”nı almaya hak kazandı.

Alternatif Bank açıklamasına göre, Alternatif Bank’ın, 13 bin metrekareden çok alana sunulan açık ofisleri, hayat alanları ve etrafında tespit edilen yeşil dokusuyla çalışma bölgeı yayınlayan Vadİstanbul Genel Müdürlük binası, 150’den çok ülkede kullanılan ve dünyanın en süregelen yeşil bina sertifikası olan LEED Gold Sertifikası’nı aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, banka olarak etrafsel, sosyal, yönetimsel çerçevede kararlı bir sürdürülebilirlik stratejisiyle ilerlediklerini belirterek, “Tüm paydaşlarımıza karşı mesul bankacılık anlayışıyla çalışmalarımıza yön veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinin sürdürülebilirlik yolunda atılan adımların ve insan merkezli yaklaşımın ne kadar mühim olduğunu bir kez daha kanıtladığını açıklayan Gür, şunları kaydetti:

“Çalışanlarımızın sağlığını güvenliğini sağlamak adına yoğun tedbirler aldığımız ve elastik çalışma modeline geçen bu dönemde, sürenin koşullarına göre rolleri değişen ofislerimizin daha sürdürülebilir bir bakış açısı ile ele alınması gerekiyor. Dolayısıyla binaların hijyeninden etrafa etkisine kadar pek çok parametrede mühim programları döneme alabilmek ehemmiyet kazanıyor.

Bu tarafta hayata geçirdiğimiz mühim projelerimizden biri de iki yıl önce taşındığımız yeni genel müdürlük binamız oldu. Binamız, yapımında kullanılan malzemelerin niteliği, iç bölge hava kalitesi, su ve enerji kullanımında sağladığı tasarruf, gün ışığından maksimum yararlanma ve konumu gibi özellikleriyle kapsamlı bir değerlendirmeden geçti.

Amerika Yeşil Binalar Konseyi’nin hassas araştırmaları neticesinde da LEED Gold Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Bu sertifikayı almamızda aynı teknik özelliklere sahip bir binaya göre karbondioksit salımını yüzde 31, su kullanımını yüzde 48, enerji kullanımını ise yüzde 25 oranında azaltmamız etkili oldu. Aldığımız bu sertifika ile çalışmalarımızın uluslararası civarda takdir edilmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Banka olarak insan merkezlilık ve sürdürülebilirlik bilinciyle katma değer yaratacak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri