Genel

Alternatif Bank, Stevie Ödüllerinde “En Değerli İşveren” listesine girdi

Alternatif Bank, iş dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Stevie Awards for Great Employers ) Stevie Büyük İşverenler Ödülleri) 2020‘de pandemi boyunca çalışanlarına yönelik aldığı tedbirler ve hayata geçirdiği değişik uygulamalarıyla bronz ödülün sahibi oldu.

Abone Ol  
 
57 / 100

Alternatif Bank, iş dünyasının en saygın ödülleri arasında yer alan Stevie Awards for Great Employers ) Stevie Büyük İşverenler Ödülleri) 2020‘de pandemi boyunca çalışanlarına yönelik aldığı tedbirler ve hayata geçirdiği değişik uygulamalarıyla bronz ödülün sahibi oldu.

Alternatif Bank açıklamasına göre, banka “insan merkezli” yaklaşımıyla pandeminin başından itibaren çalışanların evvellikli olarak sağlığını ve memnuniyetini sağlamak hedefiyle hayata geçirdiği kapsamlı projeleriyle Stevie Awards for Great Employers 2020’de “Covid Response” kategorisinde “En Değerli İşveren” listesine girdi.

Açıklamada mevzuya dair görüşlerine yer verdiği Alternatif Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ebru Taşcı Firuzbay, “Bütün dünyayla beraber daha evvel deneyimlemediğimiz bir süreci yaşarken en mühim evvelliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını güvenliğini sağlamak oldu. İnsan merkezli idare anlayışımızla sürecin başından itibaren hijyen, mimari ve çalışma düzenine dair kapsamlı tedbirler alarak, ekip arkadaşlarımızın gönül rahatlığıyla mutlu çalışabilecekleri ortamları sağlamaya büyük özen gösterdik.” ifadelerini kullandı.

Kurumsal önlemlerin yanı sıra çalışanlara bu dönemde kendilerini, sevdiklerini bundan dolayı iş arkadaşlarını ve müşterilerini nasıl koruyabileceklerine dair hazırladıkları kılavuzlarla rehberlik ettiklerini dile getiren Firuzbay, şunları kaydeti:

“İş hayatının yeni kurallarının yazıldığı bu dönemde çalışanlarımızın gelişim yolculuklarına ara vermeden devam ediyoruz. Eğitimlerimizi, beceri değerlendirme programlarımızı, koçluk desteğimizi dijital ortama taşıyarak yoğunlaştırdık. İşin idareinden bağımsız olarak bu dönemde, çalışanlarımızın yanı sıra ailelerinin de yanlarında olduğumuzu hissetmeleri bizim amacıyla çok mühimydi. Onların fiziksel ve ruhsal sağlıklarını desteklemek amacıyla hafta içi her gün bir spor branşında çevrimiçi ders gerçekleştirirken, her hafta sonu da hayata dair konularda uzmanlarla bir araya geliyoruz. Bu devreye özel olarak çalışanlarımızın ve ailelerinin endişelerini gidermek, psikolojik olarak rahatlamalarına destek olmak hedefiyle iç etkileşim kanallarımızdan günlük tavsiyeler veriyor, ruh ve gövde sağlığına dair seminer ve atölyeler düzenliyoruz. Spor kulübümüz AlternaFIT’teki yoga, pilates, zumba sınıflarımızı, film okuma atölyelerimizi çevrimiçi’a alarak günlük rutinlerimizden de vazgeçmedik. Çalışanlarımız bu dönemde de profesyonel uzmanlardan kurulu Çalışan Destek Hattımızdan genel sağlıktan hukuk alanına kadar gereksinim duydukları her hususta destek alabiliyor.”

Firuzbay, bu sürecin kendilerine aynı vakitte salgın ardından çalışanların iş ve hayat dengelerini destekleyebilmek hedefiyle yeni çalışma modellerini daha süratli şekilde uygulamaya alma fırsatı sunduğunu belirterek, “Bu kapsamda AlterFlex ismiyle hem uzaktan hem de elastik mesai saatlerini amacıylae alan işin ve çalışanın yeni dünyasıyla uyumlu çalışma modelimizi hayata geçirdik. Bütün bunların neticesinde, insan kaynağı idareine dair aldığımız aksiyonlar ve iç etkileşim faaliyetlerimizin değerlendirildiği Stevie gibi uluslararası saygınlığı olan bir kurumdan aldığımız bu ödül, bizim amacıyla ayrı bir mana taşıyarak doğru bir yolda olduğumuzun güzel bir göstergesi niteliğinde. İnsan merkezli yaklaşımımız ve basiretli bankacılık anlayışımızla çalışmalarımızı yönetirken layık görüldüğümüz bu ödülün gururunu yaşıyor, emeği geçtiğimiz bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri