DünyaGenelGündem

Almanya’da kızı terör örgütü PKK tarafından kaçırılan anne imza kampanyası başlattı

Almanya'da kızı terör teşkilatı PKK doğrultusundan kaçırılan Maide T, kızına kavuşabilmek için imza kampanyası başlattı.

Abone Ol  
 
61 / 100

Almanya’da kızı terör teşkilatı PKK doğrultusundan kaçırılan Maide T, kızına kavuşabilmek için imza kampanyası başlattı.

Maide T, change.org isimli platform üzerinden “Kızımı PKK’dan geri alın. Terörist olmasını önleyin” başlığıyla başlattığı imza kampanyasına herkesten destek istedi.

Acılı anne, imza kampanyasına dair duyurusunda, kızının terör teşkilatı doğrultusundan kaçırılma sürecini anlattı.

Her hafta Başbakanlık önünde eylem yapmasına karşın Alman makamlarının duyarsız kaldığına ilgi çeken Maide T, “Terör teşkilatı PKK, Almanya’da yasak değil mi? İnsanları öldürmek ve terörize etmek yasak değil mi? Bana öyle geliyor ki PKK, Almanya’da yasaklanmış ama tekrar de faaliyetlerine izin verdiği özel bir korumaya sahip.” dedi.

Terör teşkilatı PKK üyelerinin Almanya’ya kolaylıkla girip çıkabildiğine işaret eden Maide T, “Almanya’nın iç güvenliği için tehlikeliler. Kızımı arar iken bu insanların ne kadar tehlikeli olduğunu şahsım de bizzat öğrenebildim.” ifadelerini kullandı.

Kızının, Belçika’da PKK kampında olduğunu öğrendiğini belirten Maide T, “Alman Federal hükumetinin PKK’ya ve başka terör örgütlerine karşı harekete geçip gitmesini istiyorum.” dedi.

Maide T, imza kampanyasının belli bir sayıya ulaşması ardından İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlıkları nezdinde girişimlerde bulanacağını açıkladı.

Şubat ayından bu yana eylem yapıyor

Almanya’da 12 Kasım 2019’da “okula gidiyorum” diyerek evden ayrılan kızından haber alamayan Maide T, daha önce bölücü terör teşkilatı PKK’ya yakınlığıyla tanınan “Navende Kurdistaniyen li Berlin” derneğinin önünde, şehir merkezindeki Brandenburg Kapısı’nda, Federal Meclis ve Başbakanlığın önünde eylem yaparak kızının kurtarılmasını istemişti.

Maide T, şubattan bu yana terör teşkilatı PKK’ya karşı eylem yapıyor.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri