GündemDünyaGenel

Alman Die Welt’ten Cumhurbaşkanı Hakkında Büyük İddia

Alman Die Welt'ten deli iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunan gemisini batırın talimatı verdi

Abone Ol  
 
71 / 100

Alman Die Welt’ten deli iddia: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunan gemisini batırın talimatı verdi

Türkiye’ye karşı her fırsatta algı operasyonlarında tespit edilen Almanya’da yayımlanan Die Welt gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir Yunan gemisinin batırılmasını istediğini iddia ederek komutanların buna karşı çıktığını yazdı.

Alman Die Welt'ten Cumhurbaşkanı Hakkında Büyük İddia 1 – 806x378 iste turkiyenin dogu akdenizde boy gosteren yerli arastirma gemileri 1580394761785

Algı operasyonu suretiyle Die Welt’te “Erdoğan’ın hesaplanmış harpı” başlıklı makalede, Türkiye ile Yunanistan arasında Doğu Akdeniz’de yaşanan stres ele alındı. Gazete, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan’a ait bir geminin batırılmasını istediğini iddia etti.

Die Welt’in sözde askeri kaynaklara dayandırdığı haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bundan bir kaç gün önce Türk generallerinden bir Yunan gemisini batırmalarını ama kimsenin zarar görmeyeceğinden emin olunmasını istediğini söyledi.

Akla zarar haberde, Türk generallerin bu talebi reddettiğinde ise bu sefer diğer bir bireyin Yunan askeri uçağını vurmayı önerdiği de söylendi.

Gazetede vurulacak olan harp uçağının pilotunun fırlatma koltuğu yardımıyla kurtulacağı belirtildiği, yalnız generallerin tekrar bunu kabul etmediği bilgi kapasitesi yer aldı.

Alman Die Welt'ten Cumhurbaşkanı Hakkında Büyük İddia 2 – 160720191537228817491 2

İşleri güçleri algı yaratmak

Alman Die Welt ve türevleri uzun bir süredir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde haberlere imza atıyor. Son haberlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı harp isteyen biri olarak göstermek istiyorlar. Hem de Erdoğan ve askerlerin değişik düşündüğü algısı oluşturulmaya çalışıyor. Atmasyonda sınır tarif edilemeyen gazete Türkiye’nin atom bombası yaptığını bile iddia etmişti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri