EkonomiGenelGündemHaber

Alışverişlerde “koronavirüse karşı güven belgesi” dönemi

RoyalCert Türkiye ile Silk and Cashmere arasında koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerin tescil edilmesi adına imzalanan iş birliği basın toplantısıyla duyuruldu.

Abone Ol  
 
54 / 100

RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı, İçişleri Bakanlığı’nın Kovid-19 salgınına karşı yeni önlemler aldığını belirterek, “Avrupa’da görülen ikinci dalga ve yeni karantinalar işin şakasının olmadığını ve alış verişlerde emniyet belgesinin öne çıktığını bize gösteriyor.” dedi.

RoyalCert Türkiye ile Silk and Cashmere arasında koronavirüs salgını kapsamında alınan önlemlerin tescil edilmesi adına imzalanan iş birliği basın toplantısıyla duyuruldu.

AkAsya AVM’deki Sik And Cashmere mağazasında düzenlenen toplantıda konuşan Namlı, İçişleri Bakanlığı’nın ülke çapında yapılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimlerinin, sahada daha etkin yapılması amacıyla valiliklere dün “Koronavirüs salgını denetimleri” konulu genelge gönderdiğini hatırlattı.

Artık işin şakasının olmadığını ve salgının ihmale gelmeyeceğini dile getiren Namlı, “Avrupa’da görülen ikinci dalga ve yeni karantinalar işin şakasının olmadığını ve alış verişlerde emniyet belgesinin öne çıktığını bize gösteriyor.” diye konuştu.

Namlı, Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı’yla beraber verilmeye başlanan sertifikanın bundan sonra insana değen bütün alanlara yayıldığını kaydederek, sanayi, okul, AVM, spor salonları, perakende mağazaları gibi işletmelerin de koronavirüse karşı emniyet belgesini aldığını anlattı.

Alphan Namlı, “Böyle bir dönemde ticari hayatın sağlıklı ve sürdürülebilir duruma gelmesi amacıyla bu tür önde gelen markaların ülkemize numune olması çok kıymetli. Silk and Cashmere’in bu bilinçle Güvenli Alan Belgesi almasını kutluyorum. Bu çorbada tuzumuzun olması da bizi sevindiriyor.” ifadelerini kullandı.

 

– “Müşterilerimiz kendilerini rahat hissedecek”

 

Silk and Cashmere Üst Yöneticisi (CEO) Ferhat Zamanpur, müşterilerine çok sıcak bir servis yaptıklarını ve onların ürünlerine dokunmalarını sağladıklarını belirterek, yeni dünyada perakende amacıyla de görülmemiş bir sayfa açıldığını söyledi.

Müşterilere bu hizmeti verirken bütün önlemlerin alınması adına bu tür bir projeye imza attıklarını dile getiren Zamanpur, uzun vadeli yeni devreye adaptasyon evresinde mühim bir adıma geçtiklerini söyledi.

Zamanpur, “Müşterilerimizin kendilerini rahat hissetmeleri ve emniyetilir alış veriş yapmaları bu sertifikayla olası olacak.” diye konuştu.

 

– Silk And Cashmere mağazalarına Güvenli Alan Belgesi

 

Toplantıda verdiği bilgiye göre, iş birliği kapsamında Silk and Cashmere’in Türkiye çapındaki 4 mağazası denetlendi.

Ürünlerin mağazaya girişinden çalışanların maske kullanımına, soyunma kabinleri ve mağazanın dezenfekte edilmesinden uzaklık kurallarına kadar koronavirüse karşı alınması gereken bütün önlemler incelendi.

Yapılan denetimler ardından Silk and Cashmere mağazaları koronavirüs salgınına karşı bütün tedbirlerin alındığını gösteren “Güvenli Alan Belgesi-S.A.F.E Kovid-19” almaya hak kazandı.

Toplantıda, mağazaların aldığı belgeler RoyalCert Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Namlı doğrultusundan Silk and Cashmere CEO’su Zamanpur’a takdim edildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri