Otomobil

Aldığında 126 Bin Liraydı, Şimdi 1.5 Milyon Lira!

Mustafa Çağılcı'nın 2014 yılı içerisinde 126 bin TL karşılığında satın aldığı spor arabanın şu anki değeri 1.5 milyon lira!!

Abone Ol  
 
55 / 100

Trabzon’un Ortahisar ilçesinde araç bakım servisi işleten Mustafa Çağılcı’nın 2014 yılı içerisinde 126 bin TL karşılığında satın aldığı spor arabanın şu anki değeri 1.5 milyon TL.

Mustafa Çağılcı, 2014 senesinde 126 bin TL’ye aldığı 1994 model spor araba için 700 bin TL değerinde modifiye harcaması gerçekleştirdi. Çağılcı tarafından yapılan düzenlemelerle beraber söz konusu spor aracın beygir gücü 335’ten 1200’e kadar yükseldi.

Türkiye’de oldukça nadir bulunan 1994 model spor arabasına bu anlamda gözü gibi bakan Mustafa Çağılcı, trafik kuralları içerisinde sürekli ceza yediği için aracını satma kararı aldı. Ancak benzer özelliklerde bir spor arabanın yaklaşık 20 milyona mal olacağını öğrenen Çağılcı, gözü gibi bakıp modifiye ettiği spor arabasını satma kararından vazgeçti.

Antika şeklinde nitelendirdiği spor arabasına yoğun talep olduğunu kaydeden Mustafa Çağılcı, 1.5 milyon TL değerindeki teklifleri geri çevirdiğini belirtti.

Aldığında 126 Bin Liraydı, Şimdi 1.5 Milyon Lira! 2 – musrafa cagilci

Para ile Bile Bu Araca Ulaşmak Zor

İnsanların parası olsa bile bu aracı ortaya çıkarmakta zorlanacaklarının altını çizen Mustafa Çağılcı, aracı 2014 yılında Antalya’dan satın aldığını ve yaklaşık 100 bin dolar değerinde masraf ettiğini kaydetti. Aracında halihazırda toplamda 1600 beygirlik setup olduğunun altını çizen Çağılcı, bu seviyeye ulaşmak adına Amerika ve Malezya gibi pek çok otomotiv merkezi olan ülkeden parça getirdiğini ifade etti. Ortalama bir hesapla 7 yıl gibi bir süre içerisinde bu aracı yapmayı başardığını söyleyen Çağılcı, şu an aracının 1.5 milyon TL’ye yakın bir değerde olduğunu kaydetti.

Şu anki piyasa içerisinde bin beygir ve üzeri donanıma sahip olan bir aracı satın almak için 20 milyon TL civarında bir parayı gözden çıkarmak gerektiğinin altını çizen Ortahisarlı Mustafa Çağılcı, aracının koleksiyonluk ve antika değeri olan bir araç olduğunu ve satılacak bir araç olmadığını belirtti.

Çocukluktan bu yana modifikasyon işleriyle uğraştığını da kaydeden Çağılcı, bunun kendisi için bir tutku olduğunu ifade etti.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri