Ekonomi

Akbank’a “Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası” unvanı

"Best Bank in the Emerging Markets-Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası" unvanını aldı.

Abone Ol  
 

Akbank, dünyanın en saygın finans yayın gruplarından Euromoney’nin “Awards for Excellence 2020-Mükemmellik Ödülleri 2020” kapsamında, küresel bankacılık çevrelerinde büyük önem verdiği “Best Bank in the Emerging Markets-Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası” unvanını aldı.

Akbank’tan oluşturulan bildirimde görüşlerine yer verdiği Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Euromoney doğrulusunda 14. defa “Türkiye’nin En İyi Bankası” unvanına layık görüldükten sonra şimdi de dünyadaki ülkelerin 160’tan fazlasını, dünya nüfusunun ise neredeyse yüzde 85’ini temsil eden bir coğrafyanın en iyi bankası olmaktan gurur duyduklarını aktardı.

Binbaşgil, “‘Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası’ unvanına layık görülen ilk Türk bankası olarak, bu mükafatı ülkemize ve ülkemizin kuvvetli bankacılık sektörüne kazandırmaktan büyük sevinç duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Binbaşgil, kuruldukları günden beri Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptıklarını belirterek, “Sağlam finansallarımız, kuvvetli öz sermayemiz, altyapımız ve tecrübemiz ile salgın sürecinde de ülkemizin gelişimine katkıda bulunmayı sürdürdük ve piyasalardaki bütün olumsuzluklara karşın senenin ilk yarısını başarılı bir şekilde geçirdik. Başta reel sektörümüz olmak üzere Türkiye ekonomisinin anında bütün bileşenlerine sağladığımız kredilerle katkıda bulunmaya bu zorlu dönemde de devam ettik. Özel ve yabancı bankalar arasındaki TL krediler piyasa payımızı mühim civarda artırdık.” değerlendirmesinde bulundu.

 

– “Aldığımız bu mühim mükafat ile çıtayı yükselttik”

 

Salgın sürecinde dış kaynaklara da ulaşıp bunları Türkiye ekonomisinin hizmetine sunduklarını açıklayan Binbaşgil, şunları kaydetti:

“Gerek Eurobond ihracımıza gerekse sendikasyonumuza gelen kuvvetli talep, yatırımcıların Türk bankacılık sektörü ve Akbank’a duyduğu güvenin bir göstergesidir. Türkiye’yi geleceğe taşıyacak lider banka olma vizyonu ile çalışıyor; kapsamlı yatırımlar yapıyoruz. Büyük ehemmiyet sunduğumuz inovasyon sürecine bütün çalışanlarımızı dahil eden, dinamik, şeffaf, değişimi kucaklayan bir kurumsal kültüre sahibiz. İnovasyon çalışmalarımızın merkezinde yer alan Akbank LAB liderlüğünde, makine öğrenmesi, yapay zeka, büyük veri ve blockchain gibi dünyaya yön veren teknolojilerden faydalanarak müşterilerimize mükemmel hizmet sunmak amacıyla yeni ürünler geliştirmeye devam edeceğiz.

Tüm bu oluşturulanlar ışığında Akbank’a ‘Gelişmekte Olan Piyasaların En İyi Bankası’ unvanı verilmesini çok anlamlı buluyor ve bundan gurur duyuyoruz. Aldığımız bu mühim mükafat ile çıtayı yükselttik. Bu başarının bize yüklediği sorumlulukla ülkemizin sürdürülebilir büyümesini desteklemek amacıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Türkiye’nin en nitelikli bankacılarıyla toplumumuzun ve ülkemizin geleceğine yönelik projeler sağlamayı sürdüreceğiz. Bizi daima ileriye taşıyan ve en iyiyi yapmaya teşvik eden müşterilerimize, hissedarlarımıza ve bankamızı başarıdan başarıya taşıyan çalışanlarımıza gönülden teşekkür ederim.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri