Ekonomi

Akbank’a “Çalışan Bağlılığı Özel Başarı Ödülü”

Akbank, insan kaynakları ve idare danışmanlığı bölümünde dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric doğrulusunda Türkiye'de bu sene 13'üncüsü oluşturulan "Kincentric En İyi İşyerleri Programı" kapsamında 2019 senesi Çalışan Bağlılığı Özel Başarı Ödülü'nü aldı.

Abone Ol  
 
69 / 100

Akbank, insan kaynakları ve idare danışmanlığı bölümünde dünyanın önde gelen şirketlerinden Kincentric doğrulusunda Türkiye’de bu sene 13’üncüsü oluşturulan “Kincentric En İyi İşyerleri Programı” kapsamında 2019 senesi Çalışan Bağlılığı Özel Başarı Ödülü’nü aldı.

Bankadan oluşturulan bildirimde görüşlerine yer verdiği Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, kuruluşlarından bugüne Akbanklılarla beraber büyük başarılara imza attıklarını belirtti.

Anapa, şunları kaydetti:

“Geleceğe hazırlanırken de, gelişim odaklı, yenilikçi ve çok yönlü çalışanlarımızın, sahip olduğumuz en mühim değer olduğuna inanıyoruz. Çalışma arkadaşlarımızın geri bildirimleri ışığında çalışan tecrübesini geliştirmeye yönelik projelerimizi şekillendiriyoruz. Odağımıza Akbanklıları aldığımız organizasyon prensiplerimizle, geleceğin bankacılık kültürünü oluşturmaya devam edeceğiz. Akbanklıların gösterdikleri bağlılık tarafında kurumumuzu bir adım ileri taşıma azmi bizleri gururlandırıyor.”

Kincentric Türkiye Kurucu Ortağı Cengiz Gürleyik ise Kincentric Best Employers araştırmasının tamamıyla çalışan deneyimine dayandığını; katılımcı şirketlerin çalışmayı, seçilmiş bir gruba değil, bütün çalışanlarına açtıklarını, bundan dolayı incelemenin işin mutfağında yapıldığını belirtti.

Bu amaçla çıkan sonuçların kritik ehemmiyet taşıdığını bildiren Gürleyik, çalışan tecrübesini geliştirmenin, markanın dışarıdaki algısını değiştirmekten daha zor olduğunu kaydetti.

Gürleyik, “Zor da olsa şirket ve çalışan arasında kurulan bağlılık teması yalnızca kuruma değil çalışanlara da yarar sağlıyor. Bağlı olmak kendini yalnızca işe adayıp sosyal yaşamdan kopmak değil, enerjik çalışıp katma değer yaratırken, işte iyi bir gün geçirmek manasına da gelir ve iş tatminini de arttırır.” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri