EkonomiGenelGündem

Akbank, Dijital Ödeme Garantisi ile tüm firmaların yanında

Akbank, firmaların işlerini kolaylaştırmak, hem alıcı hem de satıcı şirketlerin ticaret hayatını düzenleyecek ve canlandıracak "Dijital Ödeme Garantisi" hizmetini kullanıma sundu.

Abone Ol  
 
60 / 100

Akbank, firmaların işlerini kolaylaştırmak, hem alıcı hem de satıcı şirketlerin ticaret hayatını düzenleyecek ve canlandıracak “Dijital Ödeme Garantisi” hizmetini kullanıma sundu.

Akbank’ın açıklamasına göre, hem alıcı hem satıcı firmaların ticaret hayatını düzenleyecek ve canlandıracak “Dijital Ödeme Garantisi” hizmetiyle satış yapan firmalar vadeli çek ya da senet alabilmek mecburiyetinde kalmıyor, tahsilatlarını Akbank güvencesiyle gerçekleştiriyor. İskonto yaparak vadesinden evvelce tahsilat yapabilen firmalar alacaklarını üçüncü şahsa devredebiliyor.

Diğer taraftan Dijital Ödeme Garantisi ile satın alma yapanlar ise ödeme garantisi kredisiyle finansman sağlarken limitinin denetimini kendisi yönetebiliyor. Bütün şunlar şubeye uğramadan Akbank İnternet üzerinden basitçe yapılabiliyor.

Açıklamada mevzuya dair görüşleri yer alan Akbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, bu hizmetin “müşterinin gereksiniminin bulunduğu yerde olma” vizyonlarının bir parçası bulunduğunu bildirdi.

Ticari hayattaki en büyük sorunun; “zamanında tahsilat yapamama endişesi” bulunduğunu belirten Oğuz, “Bu noktada firmaların işlerini basitleştirecek Dijital Ödeme Garantisi güvencesiyle onların yanlarındayız. Ödeme ve tahsilat garantisi yayınlayan görülmemiş bir ileri vadeli ödeme emri hizmete sunmaktan sevinç duyuyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri