Genel

Akar ve komutanlar ‘Kardak kahramanları’ ile bir araya geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi kamuoyunda "Kardak kahramanları" olarak tanınan Deniz Kuvvetleri Komutanlığının seçkin birliği Sualtı Taarruz (SAT) Komutanlığı personeliyle bir araya geldi.

Abone Ol  
 

 

SAT timlerinin yaptıkları tatbikatı takip eden Akar, Doğu Akdeniz’deki ilerlemelere ilişkin, “Hadlerini ve boylarını aşmak amacıyla bize ders vermeye bize yol göstermeye kalkanlar var. Bunları kabul etmemiz olası değil.” dedi.

Akar yanında Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile İzmir’deki ziyaretleri kapsamında Güney SAT Grup Komutanlığında araştırma ve denetlemelerde bulundu.

Helikopterle SAT timlerinin bulunduğu bölgeye gelen Akar ve TSK komuta kademesi, burada SAT Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe doğrulusunda karşılandı ve brifing aldı.

Daha sonra Akar ve Komutanlar SAT timleri doğrulusunda yapılan yüzer nedenlere yönelik tatbikatı takip etti. SAT Komutanlığı envanterindeki detaylı tipte silah sistem ve deniz araçları kullanılarak amaçlar başarı ile imha edildi.

Akar ve TSK komuta kademesi, SAT unsurlarına verdiği vazifeleri başarı ile tamamlayan personeli kutlama etti.

“Hür doğduk, hür yaşarız”

Eğitimin sonrası SAT personeli ve SAT kursiyerlerine hitap eden Akar, seçkin birlikleri harekatın yönünü değiştirebilecek, muharebe sahasını şekillendirebilecek stratejik güçler olarak nitelendirdi.

SAT personelinin eğitimleri ve bugüne kadar yaptıkları vazifelerle duydukları gururu ifade eden Akar, “Bir askerin en büyük yeteneği, kazanımı, sayısal değeri savaşma azim ve kararlılığı. Sonuna kadar mücadele… Bunun eğitimini buralarda alacağız. Buradaki eğitimlere değer vereceğiz. Bu eğitim kapsamında elimizden gelen neyse yapacağız ve inşallah bu çerçevede sahip olunan olan üstün seviyenizi çok daha ileri götürerek rastgele bir yerde ve vakitte bir vazife verildiği vakit bunları inşallah TSK’nın şanlı tarihinde bulunduğu gibi başarı ile yapmanın rahatını yaşayacağız.” diye konuştu.

Savunma ve askeri konuların yanı sıra Doğu Akdeniz’deki ilerlemelere de değinen Akar, “Her vakit söylediğimiz gibi biz barıştan, diyalogdan, siyasi çözümlerden yanayız. İyi komşuluk ilişkileri ve anlaşmalara, her bireyin hukukuna saygılıyız fakat bunun yanı sıra ülkemizin, milletimizin hak ilgi ve menfaatlerini güvenliğini sağlamak ve kollamakta son derece azimli kararlıyız ve buna muktediriz. Ne vakte kadar? Ölünceye kadar. Ölürsem şehit, kalırsam gazi zihniyeti ile mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

“Biz hür doğduk, hür yaşarız”

Asil milletinin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin akıl, bilim, anayasa, yasalar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları tarafında milletinin emrinde, görevinin başında bulunduğunu ifade eden Akar, şunları kaydetti:

“Binlerce kilometreden gelip burada rol kapmaya çalışanlar var. Hadlerini ve boylarını aşmak amacıyla bize ders vermeye bize yol göstermeye kalkanlar var. Bunları kabul etmemiz olası değil. Biz hür doğduk, hür yaşarız. Egemenliğimiz ve bağımsızlığımız amacıyla mücadeleye hazırız ama bizim tercihimiz diyalog ve siyasi çözümlerdir. Gerektiğinde de hakkımızı, ilgi çıkarlarımızı koruyabilmek, bunları kazanabilmek amacıyla yapmamız gereken neyse bunları yapacağız.”

Akar’ın ilgi çeken kamuflajı

Bakan Akar’ın ziyareti esnasında giydiği kamuflaj ceket ve şapka ilgi çekti.

SAT personeli doğrulusunda da sarfedilen söz hususu kıyafetlerde Milli Savunma Bakanlığı logosu yer aldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri