Genel

AK Parti Sözcüsü Çelik: Vatan hainliği tüm darbelerin tek ideolojisidir

Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 40'ncı yıl dönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulundu.

Abone Ol  
 

Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda 12 Eylül 1980 askeri darbesinin 40’ncı yıl dönümü bundan dolayı değerlendirmelerde bulundu.

Her darbenin yurtta ihanet, gerekçesi ne olursa olsun ulusun yurt güvenliğini sağlamak için verilen silahı ulusa doğrultmanın da yurt hainliği olduğunu belirten Çelik, “Tarih işaret ediyor ki her darbe yurdu işgal girişimidir. Milli iradeyi çalan darbeciler, arka kısmına saklandıkları kavramlarla ülkenin varlıklarını gasbettiler. Darbeciler her cümlede ‘yurt için’ diyerek her adımda ‘yurta ihanet’ ettiler.” değerlendirmesinde bulundu.

Hukuksuz yurtseverliğin olmayacağına işaret eden Çelik, paylaşımında şu görüşlere yer verdi:

“Hukuk dışı yurtseverlik, darbecilerin en süslü yalanıdır. 12 Eylül, katliam rejiminin başladığı gündü. Vatan hainliği, bütün darbelerin tek ideolojisidir. Sağcı ya da solcu darbe olmaz, darbe yurt hainliğidir. Milletine silah doğrultan daha ahlaksız ve daha hain kimse yoktur. Bu ihanetin son hamlesi 15 Temmuz’da ulus iradesine çarparak paramparça oldu. Bütün darbeciler tarihimizin karanlık kişilikleri olarak ulus vicdanında ebediyen mahkum oldu. Adalet hükmünü verdi, veriyor. Düşmanlarımız darbe silahını bir daha katiyen kullanamayacaklar. Darbecilik, ulusa düşmanlıktır. Milli iradeye silah çeken ulusun düşmanıdır.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri