Genel

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk: Kamu Personeli Danışma Kurulu 15 Eylül’de toplanacak

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) 15 Eylül'de toplanacak.

Abone Ol  
 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, KPDK’ye dair bilgi verdi. KPDK’nin tarihinde ilk kez gündemli olarak 15 Eylül’de toplanacağını açıklayan Selçuk, Bakanlığın ev sahipliğindeki toplantının gündeminin “Kovid-19 salgını döneminde kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi” şeklinde belirlendiğini ifade etti.

Bakan Selçuk, toplantıya Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı temsilcileri, Çevre ve Şehircilik, Hazine ve Maliye ile İçişleri Bakanlıklarının yetki sahibi kişileri, Memur-Sen, Türkiye Kamu Sen ve KESK temsilcileri ile hizmet kollarında yetki sahibi kişi sendikaların genel başkanlarının katılacağını belirtti.

Kamu görevlileri sendikaları ve konfederasyonları ile kamu idareleri arasında sosyal diyaloğun geliştirilmesi, kamu personel uygulamalarının değerlendirilmesi amacıyla toplanacak KPDK, Kovid-19 ile mücadele tedbirlerine ideal olarak yapılacak. Salonda, sosyal uzaklık kurallarına ideal bir oturma düzeni olacak, temizlik ve maske kurallarına göre de önlemler alınacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri