Politika

Ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemeleri yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Abone Ol  
 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ağustos ayı sosyal yardım desteği ödemelerinin yarın başlayacağını duyurdu.

Bakanlıktan oluşturulan yazılı bildirime göre, Bakan Selçuk, muhtaç asker aileleri ve çocuklarına, eşi vefat eden kadınlara, süreğen rahatsızlığı olanlara, öksüz ve yetimlere yönelik sosyal yardım ödemelerinin 24 Ağustos itibarıyla başlayacağını bildirdi.

5 nakdi sosyal destek programıyla aşağı yukarı 157 bin gereksinim sahibine toplam 90,1 milyon lira ödeme yapılacağını bildiren Selçuk, mecburi askerlik hizmetini yürüten, muhtaç er ve erbaşların ailelerine aylık 400 lira olmak üzere iki aylık periyotlarla 800 lira destek verdiklerini, 24 bin ailenin hesabına 16,9 milyon yatıracaklarını ifade etti.

Asker çocuklarına 284 bin lira destek

Muhtaç Asker Çocuklarına Yönelik Yardım Programı kapsamında aylık ödeme sayısını yüzde 50 artırarak 100 liradan 150 liraya çıkardıklarını kaydeden Bakan Selçuk, “2 aylık periyotlarla 300 lira derli toplu nakdi yardım yapıyoruz. Bu kapsamda bu ay bin 200 gereksinim sahibine 284 bin lira ödeme yapacağız.” verisini verdi.

Bakan Selçuk, eşi vefat eden yardım etmeye muhtaç kadınların da beraberinde olduklarını belirterek, “89 bin gereksinim sahibi kadınımıza toplam 57,8 milyon lira ile destek sağlayacağız.” ifadesini kullandı.

İhtiyaç sahibi öksüz ve yetimler amacıyla 11,6 milyon lira ödeme

Anne, babası ya da her ikisi de vefat etmiş 18 yaş altındaki çocuklar amacıyla aylık 150 lira destekte bulunduklarını kaydeden Bakan Selçuk, 39 bin bireyin hesabına toplam 11,6 milyon lira yatıracaklarını bildirdi.

Kronik hastalığı olan 2 bini aşkın gereksinim sahibine 3,3 milyon lira destekte bulunacaklarını ifade eden Bakan Selçuk, Kronik Hastalık Yardım ödemelerinin 25 Ağustos itibarıyla, başka ödemelerin de 24-28 Ağustos’ta gerçekleştirileceğini belirtti.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri