GenelGündemHaber

Ademsan Makine yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor

  Ademsan Makine, kasım ayına 2 vatan içi, 2 vatan dışı proje ile başladı.

Abone Ol  
 
64 / 100

Ademsan Makine, kasım ayına 2 vatan içi, 2 vatan dışı proje ile başladı.

Ademsan Makine açıklamasına göre, vatan içersinde Kalyon ASF ortaklığıyla Ankara’da uygulanan Balgat Büro ve Ticaret Merkezi ve İzmir’de yapımı süren Biva Tower projelerinin dış cephe temizlik ve bakım sistemlerini (BMU) Ademsan Makine gerçekleştiriyor.

Pandemiye karşın vatan dışı projelerini de devam ettiren Ademsan Makine Ürdün’de Commercial Complex ve Katar’da Al Mana Edition amacıyla projeye özel çözümler sunuyor.

 

– Yurt içi projeler

Açıklamaya göre, 306 büro, 5 ofis, 32 mağaza ve 3 kafenin yer alacağı Balgat Büro ve Ticaret Merkezi Projesi 18 bin 631 metrekarelik arsa üstünde 117 bin 611 metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak şekilde yapılmaya devam ediyor.
Şirket, projede 2 adet AST45 dış cephe temizleme sistemi (BMU) kullanacak. İlk sistem 155 metre, çift sıra raylı tambur liftli 250 kilogram (kg) vinçli olurken, ikinci sistemse 40 metre çift sıra raylı tambur liftli 250 kg vinç olacak.

Açıklamaya göre, tamamlandığında, 151 metre yükseklikle Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olacak Biva Tower’ın Bayraklı’da inşası devam ediyor. 32 kattan meydana gelen Biva Tower, mimarisi, sosyal donatıları ve her ayrıntıyı detaylı olarak planlanan, zeminde ve zemin üstü birinci katta ticari alanlarla beraber 96 daire ile “A plus” bir hayat tipi sunmayı hedefliyor. Şirket, proje amacıyla geliştirilmiş 1 adet 23 metre bomlu 350 kg vinçli AST70 dış cephe temizleme sistemi (BMU) yapacak.

– Yurt dışı projeler

Ürdün’de uygulanan Commercial Complex projesinde ise Ademsan Makine bina cephesine özel bağlantı ayakları ile montaj uygulanan alüminyum ray, (monoray) üstünde yatay ve dikey hareket edebilen AST30 monoray cephe temizleme sistemi (BMU) kullanacak.

Doha’da uygulanan Al Mana Edition Katar projesi 48 katlı kuleden oluşuyor. Rezidans, restoranlar, otel ve konuttan meydana gelen projede bunun dışında balo salonları, yüzme havuzu, mağazalar ve konferans salonları bulunuyor. Ademsan Makine, proje amacıyla özel tasarladığı 1 adet 11.5 metre bomlu 250 kg vinçli AST50 dış cephe temizleme sistemi (BMU) yapacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri