Sağlık

Acun Ilıcalı’dan Eleştirilere Yanıt

“Bundan sonra dikkat edileceğinden şüphe duymayın Bakanım”

Abone Ol  
 
72 / 100

Geçtiğimiz gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Survivor adlı yarışma programının final görüntülerini Twitter hesabı üzerinden paylaşarak program esnasında koronavirüs salgını kapsamındaki önlemlere dikkat edilmediğini belirtmişti. Programın yapımcısı ve Tv 8 kanalı sahibi Acun Ilıcalı’dan Bakan Koca’nın eleştirilerine cevap geldi.

Acun Ilıcalı’nın  sahibi olduğu televizyon kanalı Tv 8’de her yıl düzenlenen Survivor programı bu sene de düzenlendi. Uzun bir yarışma ve ada maratonunun ardından Survivor 2020 programı geçtiğimiz gün final yaptı. Final programı Tv 8 ekranlarından canlı olarak yayınlandı. Fakat canlı olarak yayınlanan final gecesinde koronavirüs önlemlerine uyulmadığı tüm Türkiye tarafından görüldü. Söz konusu görüntülerin ardından Mart ayından bu yana ülkemizde koronavirüse karşı yürütülen mücadelenin öncülerinde olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Survivor 2020 programının final gününe ait görüntüleri twitter hesabı üzerinden paylaşan Bakan Koca, halkın Survivor programına tepki gösterdiğini ve koronavirüs önlemleri açısından tepkilerin haklı olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse karşı alınması gereken önlemlerin kapsamındaki düğün yeri, pazar yeri gibi mekanlara show amaçlı ortamların ve televizyon stüdyolarının da dahil olduğunu belirtti.

Acun Ilıcalı'dan Eleştirilere Yanıt 2 – acun ilicali fahrettin koca

Acun Ilıcalı’dan Yanıt Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaşımının ardından Survivor programının yapımcısı ve kanal sahibi Acun Ilıcalı’dan yanıt geldi. Ilıcalı, söz konusu görüntülerin canlı yayın esnasında istemeden oluştuğunu belirterek, “Bundan sonra dikkat edileceğinden şüphe duymayın Bakanım” notunu ekledi.

Survivor 2020 programı özellikle koronavirüse karşı önlemlerin çok sıkı olduğu Nisan, Mayıs aylarında Türkiye’deki ve dünyadaki birçok izleyiciyi ekran başına kitlemişti. Geçtiğimiz günlerde final yapan programın canlı yayınında ortaya çıkan sosyal mesafesiz ve maskesiz görüntüler ise tüm Türkiye’nin tepkisini çekmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bu tepkiye sessiz kalmayarak twitter hesabı üzerinden dile getirdi. 1 Haziran tarihinden bu yana uygulanan normalleşme adımları kapsamında günlük olarak gözlenen hatalara Bakan Koca tarafından sürekli bir biçimde dikkat çekiliyor ve halk daha da bilinçlendirilmeye çalışılıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri