Sağlık

Abdi İbrahim, Covid-19 tedavisinde önerilen ilacının üretimine başladı!

Abone Ol  
 

Abdi İbrahim, kendi ürünleri arasında yer alan ve uygulanan incelemelerde yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı olumlu sonuç verebildiği gözlemlenen bir ilacının ilk parti üretimini gerçekleştirerek Sağlık Bakanlığı’na teslim etti

Abdi İbrahim, kendi ürünleri arasında yer alan ve uygulanan incelemelerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı olumlu sonuç verebildiği gözlemlenen bir ilacının ilk parti üretimini gerçekleştirerek Sağlık Bakanlığı’na teslim etti.

Abdi İbrahim’den uygulanan bildirime göre, şirket İstanbul Esenyurt’ta tespit edilen tesislerinde nisan ayı içerisinde üreteceği 1 milyon 600 bin tablet ile bu ilacın sene sonuna kadar yapılacak bütün üretimini de bakanlığa bağışlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Kovid-19’un tedavi protokolünde yer alan ilacın hâli hazırda Türkiye’deki tek yerli yapımcısı olarak, bütün dünyada çok yüksek talep artışı ile karşı karşıya olan hammaddeyi Dışişleri Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığının sahada kendilerine verilen destek ile hemen tedarik ederek ilk parti üretimini gerçekleştirdiklerini ve Sağlık Bakanlığına teslim ettiklerini ifade etti.

Barut, İlacın sene sonuna kadar yapacakları bütün üretimini bağış yolu ile Türk tıbbının hizmetine sunacaklarını belirterek, salgınla mücadelede hastalar ve Sağlık çalışanları amacıyla değer yaratmanın en büyük temennileri olduğunu aktardı.

Dünyanın ve Türkiye’nin daha evvel deneyimlemediği bir salgınla karşı karşıya olduğunu, toplumlar ve kurumlar yönünden zorlu bir sınavdan geçildiğini ifade eden Barut, “İnsanlık tarihi süresince her dehemmiyetde salgın hastalıklar çok ciddi can kayıplarına yol açtı. Bulunduğumuz çağda da beklenmedik yeni salgınlarla karşılaşmaya devam ediyoruz. İlk etapta Çin’de ve daha sonra dünyanın çoğu üklesinde süratle yasenemaya başlayan Kovid-19’la alakalı gelişmeleri biz de yakından takip ediyoruz. Söz hususu salgınla alakalı kaygı verici ilerlemelere karşı hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız mühim bir mücadele meydana koyuyor. Sağlık Bakanlığımızın koordinasyonunda alınan önlemlere ve bilhassa de evden çıkmama önerilerine hep eş güdümlü uymamız büyük ehemmiyet taşıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

– “Virüs tehdidinin en kısa sürede sonlanması amacıyla bütün imkanlarımızı dehemmiyete soktuk”

Barut, Sağlık Bakanlığı tedavi protokolünde birincil tedavi önerileri içerisinde yer alan ilacın, başka tedavilerle eş güdümlü virüsle mücadelede kuvvetli bir katkı sunmasını beklediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Abdi İbrahim olarak, tedavi misyonumuz doğrultusunda, sorumluluklarımızın bilinciyle hareket ediyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne dünyanın ve ülkemizin savaştığı salgınlarla şirket olarak biz de var gücümüzle savaştık. Tam 108 senedir işimizi, sektörümüz, ülkemiz ve nihayetinde bütün insanlık amacıyla tutkuyla ve en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.

Doktorlarımız, eczacılarımız, hemşirelerimiz ve bütün Sağlık çalışanlarımızın üstün bir gayret, hiçbir vakit unutulmayacak bir fedakarlık ve sarsılmaz kararlığı ile yürütülen salgınla mücadele seferberliğine biz de üretime ara vermeden, hastaların gereksinim duyduğu ilaçları onlara kesintisiz ulaştırarak katılıyoruz. Ülkemizin maruz kaldığı virüs tehdidinin en kısa sürede sonlanması amacıyla bütün imkanlarımızı dehemmiyete soktuk. Değerini, ülkesine ve ülke insanlarına yaptığı katkılarla ölçen bir şirket olarak, dünyanın ve ülkemizin bu zorlu süreci en kısa vakitte ve az kayıpla atlatması en büyük temennimiz.”

Kaynak: AA

Etiketler

Mert

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. bu korana vırısu romotoloiı romatızmaya benzıyor skloroderma romatızmadakı belırtılerın aynısı lutfen bır ınceleyın oda aynı eklemlere vuruyor akcıgerlerde buzlu cam olluyor onunda aynı sekılde ılerlıyor tam olarak ılacı yok denılıyor ıncelenırse ılacı bulunursa sevınırım saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri