DünyaGenel

ABD’den İsviçre’ye 16 milyar dolar askeri satış

ABD Savunma Emniyet İş Birliği Ajansından oluşturulan bildirimde, "Dışişleri Bakanlığı, İsviçre'ye Dış Askeri Satış kapsamında 7 milyar 452 milyon dolar değerinde 40 F/A-18E/F Super Hornet tarzı savaş uçağı ve alakalı ekipmanın satışına onay verilmesine karar verdi." ifadesi kullanıldı.

Abone Ol  
 
71 / 100

ABD Savunma Emniyet İş Birliği Ajansından oluşturulan bildirimde, “Dışişleri Bakanlığı, İsviçre’ye Dış Askeri Satış kapsamında 7 milyar 452 milyon dolar değerinde 40 F/A-18E/F Super Hornet tarzı savaş uçağı ve alakalı ekipmanın satışına onay verilmesine karar verdi.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, bu satışın arkadaş bir Avrupa vatanının emniyet kapasitesini desteklemenin ABD’nin yerel emniyet ve dış ilişkilerine katkı sağlayacağı kaydedildi.

Diğer bir bildirimde, Bakanlığın İsviçre’ye 6 milyar 580 milyon dolar değerinde 40 adet F-35 uçağı ve alakalı ekipmanın satışına onay verilen belirtildi.

Üçüncü bir bildirimde da aynı ülkeye 2 milyar 200 milyon dolar değerinde PAC-3 tarzı Patriot hava savunma sistemlerinin satışına onay verildiği bildirildi.

Bu satışlara Amerikan firmalarının, İsviçre’nin “Air 2030” konseptli askeri modernizasyon uygulaması kapsamında ihaleye girmelerinin yolunun açılması için onay verildiği ifade ediliyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri