Sağlık

ABD Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklamalar

ABD Sağlık Bakanı koronavirüs ile ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı

Abone Ol  
 

Amerika’da korona virüs salgın sürecinde en çok tartışılan figürlerden olan Sağlık Bakanı Alex Azar, “Virüsün yayılımını kontrol ettiğimiz ve yavaşlattığımız dönem sona eriyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Amerikalı Sağlık Bakanı Alex Azar, ülkesinde ve tüm dünyada korona virüs vaka sayılarının son günler içerisinde tekrardan yükselişe geçtiğini, bu sebeple de başta ABD olmak üzere tüm dünyanın konu ile ilgili rehavete kapılmaması ve daha dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Ülkesinde özel olarak güneydeki ve batıdaki eyaletler içerisindeki vaka sayılarında hızlı ve düzensiz bir artış gözlendiğini belirten ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, her ne kadar ülkesinin pandeminin zirve yaptığı dönemden daha iyi durumda olsa da salgının yavaşlatıldığı dönemin sona erdiğinin altını çizdi. Bir yandan da aşı ve tadavi çalışmalarının son hız devam ettiğini vurgulayan Azar, tüm çabalara rağmen dünya genelinde belli bir rehavetin oluştuğunu ve bunun da salgının kontrol edilmesi bağlamında sorun yarattığını kaydetti.
ABD Sağlık Bakanı’ndan Korkutan Açıklamalar 2 – abd korona

“Herkes Sorumluluk Almalı”

Yalnızca ABD içerisinde değil tüm dünya genelinde sorumluluk bilincine tekrardan ulaşılması gerektiğini belirten ABD Sağlık Bakanı Alex Azar, herkesin maske takmaya ve sosyal mesafeye uymaya dikkat etmesinin elzem olduğunun altını çizdi. Konu ile ilgili vaka artışının temelinde yer alan sebebin tamamen normalleşme süreçlerine bağlanamayacağını da sözlerine ekleyen Azar, normalleşme sürecine henüz geçmiş olan ülkelerde bile vakaların arttığını bu sebeple normalleşme sürecinden çok daha derin ve temel noktada problemler olduğunu kaydetti.

2020 senesinin başından bu yana korona virüsle mücadele kapsamında belli başlı önlemlerin devam ettirildiğini hatırlatan ABD Sağlık Bakanı Azar, tüm dünyada bu sebeple bir önlem yorgunluğu ve buna bağlı olarak da belli bir rehavetin oluştuğunu belirtti. Korona virüsün tamamen kontrol altına alınamamasının temelinde yer alan sebeplerin bu konuyla daha çok bağlantılı olduğunun altını çizen Azar, hem ABD’de hem de tüm dünyada insanların sosyal mesafeyi korumaya, maskelerini takmaya ve kişisel hijyenlerini sağlamaya azami ölçüde özen göstermesi gerektiğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri