Spor

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Güneş: Küme düşme ve yabancı kontenjanı kararları gözden geçirilmeli

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig'de 2020-2021 sezonunun 21 grupla oynanacak olması ve yeni yabancı oyuncu kuralıyla alakalı kararın ertelenmesiyle alakalı, "Kararlar gözden geçirilmeli. Yeniden görüşülmesinden ve değerlendirilmesinden yanayım. Türkiye'nin geleceği amacıyla adım atılmasını isterim. Ülke futbolunda üretime gereksinim var." dedi.

Abone Ol  
 

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Süper Lig’de 2020-2021 sezonunun 21 grupla oynanacak olması ve yeni yabancı oyuncu kuralıyla alakalı kararın ertelenmesiyle alakalı, “Kararlar gözden geçirilmeli. Yeniden görüşülmesinden ve değerlendirilmesinden yanayım. Türkiye’nin geleceği amacıyla adım atılmasını isterim. Ülke futbolunda üretime gereksinim var.” dedi.

Ay-senedızlı grupın 68 yaşındaki çalıştırıcısı, AA muhabirinin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Süper Lig’de grup düşmenin kaldırılması, 2020-2021 sezonunun 21 grupla oynanacak olması ve yabancı kuralının ertelenmesiyle alakalı görüşlerini açıklayan Şenol Güneş, şu ifadeleri kullandı:

“Fikrimi yönetime söyledim. Görüş değişiklıkları olabilir. Kararlar gözden geçirilmeli. Yeniden görüşülmesinden ve değerlendirilmesinden yanayım. Türkiye’nin geleceği amacıyla adım atılmasını isterim. Ülke futbolunda üretime gereksinim var. Üretim olmadığı amacıyla tüketimde tartışmamız daha büyük oluyor. Tartışma, ‘Senin fikrin benim fikrim’ şeklinde kalıyor. Kavga yapılacak ortamın tartışmasına girmek istemiyorum. Hedefim A Milli Takım’ın yarışmaları. UEFA Uluslar Ligi’nde 6 maçımız var, 2 hazırlık maçı yapacağız. Marttan sonra dünya kupası elemeleri, haziranda ise Avrupa Şampiyonası var. Seneye eylül, ekim ve kasım aylarında Dünya Kupası elemeleri olacak. Hedefimiz Katar’da 2022 Dünya Kupası’nda yarışmak. Tek amacım bu. Ülke futbolu amacıyla milli grup başarısı çok mühim. İşime bakacağım. Üretimin temel bulunduğunu kabul ediyorum, diğer konuların yapay bulunduğunu düşünüyorum. Yabancı sınırı ve altyapı… Kararların birtakımlarına katılmasam bile saygı duymak mecburiyetindeyız.”

“Pandemi üzerinden düzenleme yapıyoruz”

A Milli Takım’ın uzun bir aradan sonra 3 ve 6 Eylül’de UEFA Uluslar Ligi maçları oynayacağını anımsatan Şenol Güneş, şunları kaydetti:

“Pandemi üzerinden düzenleme yapıyoruz. Liglerin seyri değişti. Oyuncuların bir alanının ligleri erken bitti, bir alanı uzadı, bir alanı ise oynanmadı. Bildiğimiz ve kadroya yeni almayı düşündüğümüz oyuncularımız var. UEFA’nın toplanma tarihleri var. Bu tarihi nasıl öne çekeriz diye düşünüyoruz. Bazı ülkelerde ligler bizim maçlar ardından başlayacak. Burada da lig başlamayacak. Devamlı oyuncularla irtibattayız. 31 Mart’ta toplanma hali var. Test gerçekleştirmek halindayız. Biraz daha erken toplanmak amacıyla davetiye yaptık. 24 Mart’ı düşündüm. 30 Mart evvel kampı toplamak istiyoruz. Hazırlık yapıyoruz bunun amacıyla. Pandemi sebebiyle çağırdığımız oyuncuların bulunduğu birtakım ülkeler, oyuncuların geri dönüşlerinde 15 günlük karantina istiyorlar. Bunu FIFA ile bahsetmek gerekiyor. İtalya’dan oyuncu bize geldi, maç amacıyla Sırbistan’a gitti, yine İtalya’ya gittiğinde çocuğun talihi kalmıyor. Prosedürlerin düzeltilmesi gerekiyor. Hep bunları konuşuyoruz. Pandemiyle yaşıyor ve pandemiyle yaşamı planlıyoruz. Sakatlık yaşamış arkadaşlarımızın hali iyiye gidiyor. Müsabaka devresini görmek istiyoruz. Zor bir devre. Avrupa Şampiyonası’nda istediğimiz neticeleri alabilmek istiyoruz.”

Milli grupta kadro düzenlemesıyla alakalı de konuşan Güneş, “Kadroyu toparlayıp hal belirlenmesi gerçekleştirmek ve hedefleri söylemek amacıyla bir arada olmak istiyoruz. Cenk Tosun, ekime kadar bizimle olmayacak. Merih Demiral, Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür’ün hali iyi. Düzelme var ama maç performanslarını bilmiyoruz. Başka gruplara aktarım olacak arkadaşlar var. Şu an kulüpsüz olanlar var. Bunları yakından göreceğiz. Belki genç oyuncuları kadroya alacağız. Eylül ayı değişik geçebilir. İnşallah maçlar devam eder. Bu riski de görüyoruz. Bu soru işareti de var. Biz maçlar oynanacak şekilde hazırlanıyoruz.” diye konuştu.

“Seyircinin birinci adam bulunduğunu anladık”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve futbol dünyasına etkileriyle alakalı de görüşlerini açıklayan Şenol Güneş, şu değerlendirmede bulundu:

“Krizlerin en üst noktaya çıktığı devresi yaşıyoruz. Sağlık her şeyin başında geliyor. İlk 3 aylık devrede nerdeyse evden hiç dışarıya çıkmadım. Son devrede toplantılar oldu vakit vakit. Bir ay uzaklaştım ve dinlendim. Bana iyi geldi. Toplumdaki sorunları görmek beni üzüyordu. İyi uzaklık alınmıştı ama 1 Haziran ardından her bireyin kendisini kollaması gereken devrede sorunlar yaptık. Sayı giderek yükseliyor. Dünyada da kriz devam ediyor. Müsabakaların bulunduğu devrede birkaç maça gittik. Maçın rengi yoktu. Hep 12. adam seyirci derdik ama seyircinin birinci adam bulunduğunu anladık. Seyircisiz futbolun zevkli olmadığını gördük. Kanuni Sultan Süleyman’ın çok mühim bir sözü vardır: ‘Halk içersinde muteber bir nesne yok, devlet gibi; Olmaya devlet cihanda bir soluk sağlık gibi.’ Hayat belli devre sonra bitecektir. Sevdiklerimizi etkileyen devre oldu. Sorumluluklarımızın çok olacağı devre yaşıyoruz. Her birimizin birlikte düşüneceği bir devre. Daha çok kendimize bakmamız gerekiyor. Bu muhabere hepimizin muhabereı. Maçlarda bulunduğu gibi grup olarak bu muhabereta olacağız. Bu, görünmeyen bir düşman. Sabırla ve vakitle yarışıyoruz. Sabır ve vakit en büyük silahımız olacak. İnşallah düzeliriz. Dünya’ya ve Türkiye’ye sağlıklı ve güzel günler getiririz.”

“Üretim yapmadığınız yerde yarışmanız iyi olmaz”

Güneş, altyapıdan futbolcu yetiştirilmesinin öneminin altını çizdi.

“Üretim yapmadığınız yerde yarışmanız iyi olmaz.” diyen Güneş, “Ürettiğin amacıyla oyuncu dışarı çıktı. Üreteceksin, yabancı alsan da almasan da üreteceksin. Ürettiğin vakit gereksinimin yoksa niye alacaksın. Günümüz halimuz bundan evvel yaptıklarımızın karşılığı olan bir haldur. Bundan sonra daha iyisini gerçekleştirmek amacıyla yeni politikalar üretmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Güneş, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Bunu söyleyebilirim ama bunu ‘ben yabancı istemiyorum, o yabancı istiyor’ kavgası içersinde yaptığımız müddetçe bize netice getirmez. Sadece kavgayı, tartışmayı büyütür. Bunların bir sene sonra gündeme gelmesini, Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nın önüne koymak istemiyorum. Bu şampiyonalarda alacağımız neticeler, oynayacağımız oyunlar iyi bulunduğu vakit bunların daha güzel, basit yapılacağını düşünüyorum.”

“Birinci kategoriye çıktığımızı düşünüyorum”

Milli grupın hazırlık maçı uygulaması ile alakalı bilgi veren Güneş, önerilerin diğer ülkelerden geldiğine işaret etti.

Belçika’dan da hazırlık maçı öneriyi yaklaştığını dile getiren Güneş, A Milli Takım’ın kuvvetli gruplarla özel maçta karşılaşacak olmasına dair “Milli grupa rağbet bulunduğunu görüyoruz. Türkiye’nin aldığı neticeler itibarıyla değerinin, öneminin artığını biliyoruz. Başarı da gelince güzel bir haldayız. Almanya, Hırvatistan’dan öneri geldi, biz kabul ettik. Şimdi Belçika var, hocasıyla görüştük. Onlar talep etti, olumlu bakıyorum. Güçlü gruplar olsun istiyorum. Bu tip gruplarla kendi yerimizi belirleme etme talihimiz var. Zaman vakit daha zayıf gruplarla da taktik olarak oynayacağız.” şeklinde görüş belirtti.

Güneş, “Bir ara üst klasman grupları kendi aralarında oynuyordu. Daha alt gruplar da kendi aralarında oynamak mecburiyetinde kalıyordu. Bizim o hususta birinci kategoriye çıktığımızı düşünüyorum. Bunu kullanmak ve değerlendirmek halindayız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Artık tesadüfe bırakacağımız bir iş değil”

İzlanda maçının ardından kullandığı “Türk futbolunun modelini ve stilini yine tasarım etmemiz gerekiyor.” sözlerini açan Güneş, şunları kaydetti:

“Aslında o hususta çok çalışmıştım. Antrenörler, futbolcu ve hakemler derneği, medyayla paylaştım. Onlar da lider olmamı istediler. Ben lider olurum ama birlikte yapacağımız bir iş. Kulüplerin kurumsal yapısı, ekonomik tasarım, tesislerin daha tüketilir duruma getirilmesi, okulların futbol kulüpleriyle bağlantılı olması, okul ve spor birlikte gitmez düşüncesinin değiştirilmesi gibi çok büyük projeler var. Bunlara akademi, fabrika diyelim. Artık tesadüfe bırakacağımız, belli bir kesime bırakacağımız bir iş değil. Tarımda, sanayide bulunduğu gibi yatırımı olan ama karşılığını alan bir ülke olmak mecburiyetindeyız. Ürettiğimiz oyuncuları vatan dışına göndermemiz gerekiyor. Bu şartlara göre kısmen bunu yapıyoruz. Bugün yapmıyoruz desek hatalı olur. Oyuncularımızın miktarını ve niteliğini çoğaltmak gerekiyor. Ürettikten sonra kıymetli kılmalı, bunları vatan dışına gönderelim, döviz olarak da kazanalım, ülke tanıtımını yapalım.”

“En kötü olasılıkla de o oyuncularımız kendi alt ligilerinde oynar.” ifadelerini kullanan Güneş, “Hiç olmazsa futbolcu okuyamaz, entellektüel seviyesi düşük düşüncesinden sıyrılmamıza faydası olur. Bunlar gerçekten uygulanabilecek şeyler.” diye konuştu.

“Hayal satacak halim yok ama hayallerim var”

Güneş, hücumda yeni seçenekler bulunması gerekliliğini belirterek, “Eldeki oyuncuları iyi kullanmak gerekiyor. Biz bunu temelen yapıyoruz. Hayal satacak halim yok ama hayallerim var. Hayallerim üretmek, daha iyisini gerçekleştirmek, çalışmak, vakte yaymak, emek vermek, ders alabilmek, ders vermek, doğruyu bulmak. Cenk var Burak var, Enes geliyor Ahmet Kutucu geliyor. Sayı az. Fransa’ya bakınca milli grup görmemiş çoğu oyuncusunun peşinde koşuyor bizim gruplarımız. Sol bek diyelim, kendine teşekkür ediyorum. Ben Umut’u (Meraş) geçecek oyuncu arıyorum. Umut, Bursaspor’dan Fransa’ya ikinci lige gitti. Biz o mevkide kaç oyuncu ürettik. Üretmemiz gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Burak Yılmaz’ın 35 yaşında olmasına rağmen Fransa’ya gittiğine ilgi çeken Güneş, “Biz de Burak’ı parçalamak amacıyla uğraşıyorsak bir yerde hata var. Futbol kültürümüzü, zihniyetimizi oturtalım. Bu demek değil ki ben ya da Burak hatalı yapmıyor. Eleştirinin üslubunu düzeltelim diyorum. Geçen sene Şampiyonlar Ligi oynayan grupa aktarım oluyor. Onu satarak para kazanmış olduk. Biz tersini yapıyoruz. Avrupa’daki ihtiyar oyuncuları alıyoruz. Onların ülkemize gelmesinden başarı bekliyoruz. Var Burak gibi oyuncularımız.” diye konuştu.

Kulüplerdeki hocalarla diyalog kuracaklarını ve altyapı hocalarıyla görüşeceklerini dile getiren Güneş, şu şekilde devam etti:

“Teknik, taktik olarak, yetenek olarak değil mental olarak karakter olarak, yaşama bakış olarak yarışa hazırlamamız gerekecek. Çocukluktan başlayıp yukarı kadar devam etmemiz gerekiyor. Kişiliğini de verirseniz kuvvetli bir karakterle futbolu da daha yukarı çıkar. Futbolcu üretecek bir ülkeyiz, buna da gereksinimi olan bir ülkeyiz. Almanya’da gençlerin futbola yönelme seviyesi az. İhtiyaçları yok. Bireysel olarak iş kolu olarak ikinci plana atabiliyor. Ağır iş zira. Bizde gereksinim olarak görülüyor. Tıpkı NBA’deki siyahilerin basketboldaki hali gibi. Trabzon, Bursa, Adana, Kocaeli, Sakarya buna müsait. Altınordu bunu iyi yapıyor. Kurumsal olsun istiyoruz. Orada da mevkileri tespit etmek gerekiyor. Benim evvelliğim eldekileri iyi kullanmak. Forvetlerimiz daha çok gol atsın, açıklar golcü olsun, bekler hücuma çıksın. Alacağımız yeni isimler var onları da göreceğiz. Maalesef ülkemizde az oyuncu üretiyoruz. Bu nüfusa göre az oyuncu üretiyoruz. Ekonomisi, tesisi, eğitimi hepsini ele alacağız.”

Milli grupa çağıracağı yeni isimler

Şenol Güneş, milli grupa davetiyelacak yeni isimlere dair “İki isim verebilirim. Mert Müldür’ü çağırdım, bir de Orkun Kökçü var.” dedi.

Mert Çetin ve Ertuğrul Ersoy adlarını de ekleyen Güneş, “Son kadro haline da bakacağım ama bunların birtakımlarını alacağız. Bunların birtakımlarını alıp grupta birlikte olacağım.” yorumunu yaptı.

Umut Meraş’ın gösterdiği performansına vurgu yapan Güneş, “Orada eksiklerimiz vardı seçenek de yoktu. Umut Meraş bilhassa Fransa deplasmanında ve buradaki İzlanda maçında iyi doldurdu orayı. Hasan Ali de buradaki Fransa maçında iyiydi ama bir sakatlık geçirdi. Şimdi de Başakşehir’e aktarım oldu. Beklediğimden iyi oynadı. İnşallah daha iyi olur. Onun dışında sorunlarımız olmadı.” değerlendirmesinde bulundu.

Rezerv ligin yabancı oyuncu adedinin alanına sokulmaması gerekliliğini bildiren Güneş, “Sadece başlıkları söylüyorum Üretim, üretim üretim… Bunları benle bir sene sonra konuşun.” görüşünü dile getirdi.

Beşiktaş-PAOK maçı

Beşiktaş’ın Yunanistan’ın PAOK grupıyla oynayacağı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçına dair Türkiye temsilcisinin başarılı olacağına inandığını söyledi.

Beşiktaş’ın büyük camia bulunduğunu ve iyi işler yaparak ekonomisini düzelttiğini ve yarış içersinde kalmaya çalıştığını açıklayan Güneş, “Trabzonspor men cezası alınca Beşiktaş’a sıra geldi. Trabzonspor’a oluşturulanın hatalı bulunduğunu düşünüyorum. Beşiktaş’ı oyuncusu, hocası, diğernı ve camiasıyla turu geçmeye yakın olarak görüyorum. Olympiakos ile oynamıştık seviyesin şampiyonuydu. PAOK da iyi bir grup, rekabetten kaynaklanan sorun var. Buradan giden insanların bir alanının meydaan getirdiği bir gerginlik var. Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlikten yaşanan problemler var. Belki maçın diğer yere alınması gerekebilir. Sadece Beşiktaş’a değil bütün gruplarımıza başarı diliyorum.” diye konuştu.

Kulüplerin başarısının kendisini mutlu edeceğini altını çizen Güneş, şu şekilde devam etti:

“Sıkıntılarımız var. Ön elemede puanlarımız gidiyor, eriyor. Sanki yakın vakitte birinci grupımız ön eleme oynayacak gibi gözüküyor. Milli grup başarısı çok mühim. Avrupa’daki grupların başarısı mühim. Ülke futbolunun başarı göstergesi bunlar. Siz burada ne yaparsanız yapın gösterge orada. Oyunculara ‘Transferi Avrupa maçlarından ve milli grup performansıyla yapıyorsunuz’ diyorum. Cenk Tosun bunun en güzel örneklerinden biri. İnsanlar ümit milli, genç milli grupları takip ediyor.”

“Emre büyük futbolcu”

Emre Belözoğlu’nu Avrupa Şampiyonası kadrosuna almayı planladıklarını ifade eden Güneş, “Oynasa da oynamasa da gelecekti. Oyuncu olarak, kaptan olarak onu önemsiyordum. Çok büyük katkıları oldu.” dedi

Emre’nin vakit vakit agresif görüntüleri olsa da milli grupta tam tersi şekilde davrandığına ilgi çeken Güneş, “İnsanların sorunları olabilir ama Emre büyük futbolcu, Çok güzel başladı, çok güzel bitirdi. Yüz defayı geçtiğimiz milli grup adedi var, büyük kulüplerde milli gruplarda uluslararası alanlarda oynadı. Şimdi yöneticilik alanına geçti. Avrupa Şampiyonası’na katılmak onun da hakkıydı. Oraya da gelirse başımızın üzerinde yeri var ama oyuncu olarak gelebilme talihi var mı ona bakmak lazım. O hala oynar, o inat var. Kırk yaşında 41 kere maşallah haline geçti. Tüm oyuncularımız öyle olsun isterim.” şeklinde konuştu.

“Başakşehir kendi içersinde kurduğu düzenle başarı kovalıyor”

Güneş, şampiyonluktan ötürü Medipol Başakşehir’i kutlama ederek, “Ligde elde ettiği başarı güzel ama bunu Avrupa’da taçlandırması mühim. Avrupa’da Türkiye’yi iyi temsil etmesi lazım. Başakşehir, az taraftarına rağmen kendi içersinde kurduğu düzenle başarı kovalıyor. Şampiyonlar Ligi zor bir yarışma. Ayrı bir futbol oynanıyor, ayrı bir dünya ve heyecan var. Avrupa’da elde edilecek başarılar mühimdir.” ifadelerini kullandı.

Pandemi şartlarında taraftarsız oynanan maçların Medipol Başakşehir’in lehine bulunduğunu açıklayan deneyimli çalıştırıcı, “Bunu diğer gruplar yapamadı, taraftarsız oynayamadılar. Trabzonspor da başarılıydı ama son anlarda kaybetti. Beşiktaş geriden gelerek arayı kapattı. Sivasspor çok başarılıydı ama pandemi ardından hayal kırıklığı yaşattı. Bunun sebebi kadro darlığı olabilir. Yine de Sivas’tan dar kadrosuna rağmen bir şampiyonluk bekliyorum.” yorumunda bulundu.

“Şampiyonluğa giden grupın hoca değiştirmesi doğru değil”

Trabzonspor’un büyük bir camia bulunduğunu altını çizen Şenol Güneş, bordo-mavililerde şampiyonluğa giderken oluşturulan teknik direktör değişikliğini doğru bulmadığını ifade etti.

Her devre gruplarının birlikteinde duran Trabzonspor taraftarının önemine ilgi çeken Güneş, “Trabzon’un her şeyi var, en muhimi de grupını yalnız bırakmayan büyük bir taraftar kitlesi var. Bu sene de bir numaraydılar zira her devre, iyi günde kötü günde grupın birlikteinde oldular. Önemleri, pandemi ardından taraftar olmayınca daha iyi anlaşıldı. Yönetimin de başarılı bulunduğunu düşünüyorum ama hoca değişiklıklari yaşandı. Şampiyonluğa giden grupın hoca değiştirmesi doğru değil. Ekonomiyi düzeltirken yarışta tepedeydiler. Beklentiyi artırmaları baskı yarattı. Pandemi gelince de sorun oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor’un her sene şampiyonluğa oynayacak bir grup bulunduğunu savunan Şenol Güneş, “Taraftar kitlesi var, lobisi var, kuvveti var. Camiası büyük. Kadrosunun da iyi bulunduğunu düşünüyorum. Ekonomiyi düzeltirken iyi kadro yaptılar. Gol problemi yoktu. Eksik tarafları tamamlanırsa daha iyi olacak. Kalecileri Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri olmasına rağmen stoperlerde sorun var. Bunları dışarıdan bakarak söylüyorum. Kendi şehrimin grupı, orada doğdum, büyüdüm, başarılar gördüm. Türkiye’nin iyi bir Trabzon’a gereksinimi var, Trabzon’un da birlik ve birlikteliğe gereksinimi var.” diye konuştu.

“Uğurcan Çakır, Türkiye’nin üzerinde bir kaleci”

Süper Lig’de iyi futbolcuların mücadele ettiğini kaydeden 68 yaşındaki teknik direktör, “Mert Hakan Yandaş, çıkış yaptı, ona yeni bir oyuncu olarak bakmak lazım. Kalecileri ayrı tutarak söylüyorum. Uğurcan Çakır, Türkiye’nin üzerinde bir kaleci. İnşallah üzerine koyar. Bu söylemi de çok kullanmam zira abartılı konuşmalar oyuncuları ve kamuoyundaki beklentileri bozabiliyor ama son maçlarda o da grupla birlikte düşüşe geçti.” şeklinde görüş belirtti.

“Klasik formayı ilk müsabakada giyeceğiz”

Hazırlanan yeni milli formaya değinen Güneş, “2020 Avrupa Futbol Şampiyonası amacıyla hazırlanmış formamızı, oynayacağımız ilk müsabakada giyeceğiz. Hem de Dünya Kupası amacıyla Katar’da giyilecek ayrı bir forma yapılıyor. Klasik formayı halk benimsedi. Üstünde şu vakte kadar ideal tasarımlar yapıldı. Şekil olarak çok takılmıyorum. Mili formayı giymek haysiyet ve gururdur ayrı bir heyecan ve coşkudur. Her Türk ferdi de milli formayı giymek ister. O yüzden milli grupın yeri ayrıdır.” şeklinde konuştu.

“Üretim olmazsa hazıra dağ dayanmaz”

Türk futbolunun üretmesi gerekliliğini altını çizen Şenol Güneş, “Türk futbolunda sasenear büyüdü ama karşılığı bizde yok şu anda. Karşılığı olmayınca şişirerek gitmek doğru değil. Karşılığını alabilmek amacıyla çözüm aranıyor. Mevcut sasenear yükseldikçe ödemeleri gerçekleştirmek amacıyla çözüm aranıyor. Sponsorlarda düşüş olunca maç biletleri olmayınca oyuncu satışından da kazanamayınca sorun yaşanıyor. Dışarıdan oyuncu alıp satarak para kazanabiliyorsanız güzel ama yapamıyorsanız bunun sonu yok. Üretim olmazsa hazıra dağ dayanmaz.” yorumunu yaptı.

“Bayern Münih kupaya daha yakın”

Almanya’nın Bayern Münih ile Fransa’nın Paris Saint-Germain (PSG) grupları arasında oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi final maçına da değinen Güneş, “PSG’nin de senedız oyuncuları var ama Bayern Münih, hem fizik kuvveti hem oyun zihniyeti olarak çok kuvvetli oynuyor. Zor maç olacaktır, her netice çıkabilir ama Bayern Münih’in kupaya daha yakın olma ihtimalini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Emre Doğan,Hilmi Sever,Halil İbrahim Avşar,Musa Samur,Mutlu Demirtaştan

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri