Ekonomi

İstanbul Açıklarındaki Sahibi Olmayan 7 Gemi Satışa Çıkartıldı

Abone Ol  
 

İstanbul’da sahipsiz yedi gemi, 9 Temmuz tarihinde ihale usulü ile on sekiz bin beş yüz liradan başlayan fiyatla satışa sunuldu. Fiyatlar 18.500 ile 120 bin lira arasında değişiyor.

İstanbul Liman Başkanlığı, Ahırkapı ve Gürpınar açıklarında demirli bulunan ve sahibi olmayan yedi Türk bayraklı gemiyi satışa çıkarttı. İhale 9 Temmuz’da Karaköy’de bulunan İstanbul Liman Başkanlığı’nda ihale usulü ile yapılacak. Beş tane atık toplama, bir akaryakıt ve bir su tankerinden oluşmakta olan bu gemilerin fiyatları da yüz yirmi bin lira ve on sekiz bin beş yüz lira arasında değişiyor. Gemiler Gürpınar ile Ahırkapı açıklarında demirlenmiş durumda bekliyorlar. Yüz yirmi bin lira olan Onur-1 adlı akaryakıt gemisi en yüksek olan fiyata sahip gemidir. Bir diğer Onur-1 adlı bu gemi kırk iki metre boyunda ve 6.5 metre enindeki, yüz doksan altı grostonluk. Bir diğer gemi de Su dünyası isimli tankerdir bu tankerin fiyatı ise yüz bin lira olmakla beraber tankerin boyu 38.75 metre, eni 7.15 ene sahip ve yüz doksan yedi grostonluktur.

Atık Toplama Gemileri Satılacak

Atık toplama gemilerinin fiyatları yüz bin lira ile on sekiz bin beş yüz lira arasında değişiyor. Bir diğer gemi olan Ataberk-1 adlı atık toplama gemisi yüz bin liralık fiyata sahiptir ve gemiler arasında en pahalısıdır. Ataberk-1 gemisinin uzunluğu 32 metredir, eni 6.2dir. Ahtapot -M adlı atık gemisinin fiyatı on sekiz bin beş yüz liradır. Meke Süpüren atık toplama gemisi ise otuz sekiz bin liraya alıcısını bekliyor. C.Sweepe gemisi de elli iki bin liraya ve B.Süpürge gemisi on sekiz bin beş yüz liraya acısını bekliyor.

İhaleye Katılmak İçin Son Tarih 8 Temmuz

Bu gemilerin ihalesine katılmak isteyenlerin 8 Temmuz günü saat öğleden sonra dörde kadar teminatlarını yatırması, ihale dosyalarını da Karaköy’de bulunan İstanbul Liman Başkanlığına teslim etmeleri gerekiyor. Gemilerin ihalesine katılmak için son tarih 8 Temmuzdur, isteyenlerin bunu dikkate alıp geç kalmamaları gerekiyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri