GenelGündem

65 bin vatandaşa ücretsiz ‘aile danışmanlığı’ desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye çapında aşağı yukarı 65 bin vatandaşa ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti sundu.

Abone Ol  
 
68 / 100

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye çapında aşağı yukarı 65 bin vatandaşa ücretsiz aile danışmanlığı hizmeti sundu.

AA muhabirinin edindiği verilere göre, aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesi suretiyle vatandaşlara ücretsiz aile danışmanlığı desteğini gerçekleştiren Bakanlık, bu hizmeti Türkiye çapındaki 1006 eksper danışman vasıtasıyla yürütüyor.

Bakanlığın bilgilerine göre, başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden de alınan aile danışmanlığı hizmetinden ekim ayı itibarıyla 64 bin 670 vatandaş yararlandı.

Ayrıca Aile Eğitim Programı kapsamında verdiği eğitimlere 2 milyon vatandaş, Evlilik Öncesi Eğitim Programı’na ise 1,2 milyon genç katıldı.

Aile Danışmanlığı Yönetmeliği yenilenecek

Bakanlık, aile danışmanlığı hizmetlerinin daha etkin sunulması, daha çok vatandaşa destek sağlanabilmesi, bu alanda lüzumlu mesleki bilgi, yetenek ve yetkinliklerin belirlenmesi suretiyle gelecek devre yeni programları yaşama geçirecek.

Bu kapsamda Aile Danışmanlığı Yönetmeliği yenilenecek ve Aile Danışmanı Ulusal Yeterlilik Belgesi yayımlanacak.

Ayrıca aile danışmanlığı hizmetine yönelik bilişim altyapısı geliştirilecek.

Gelecek yıl 1000 yeni ASDEP görevlisi alınacak

Ailelere yönelik çalışmalar kapsamında vatandaşlara talep olmadan ulaşılması ve problemlere yerinde çözüm sağlanması suretiyle yapılan Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında görevli personel sayısı da 3 bin 612’ye ulaştı.

ASDEP personeli bugüne kadar Türkiye çapında, 2,6 milyon hane ziyareti gerçekleştirdi.

Gelecek yıl 1000 yeni ASDEP görevlisi alımını gerçekleştirmeyi planlayan Bakanlık, program kapsamında ulaşılan hane miktarını da 1 milyon daha artıracak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri