Teknoloji

5 Yaşındaki Çocuk TikTok Nedeniyle Gözünü Kaybetti

TikTok'da izlediği bir videoyu deneyen 5 yaşındaki Çınar şu an itibariyle görme yetisini büyük oranda kaybetti!

Abone Ol  
 
64 / 100

Küresel ölçekte pek çok tartışmanın merkezi haline gelmiş olan sosyal medya platformu TikTok üzerinden izlediği bir videodan etkilenen küçük çocuk aynı şeyi evde denemeye kalkınca gözünü kaybetti. 5 yaşındaki küçük çocuğun annesi isyan etti.

TikTok platformu üzerinden izlediği bir videodan çok etkilenen 5 yaşındaki küçük çocuk Çınar, aynısını Ankara’daki evinde denemeye kalkınca bir gözünü kaybetti. Bıçak yardımı ile soda şişesi açma akımını izleyen ve aynısını evde deneyen 5 yaşındaki Çınar’ın yüzüne soda şişesi patladı. Cam parçaları gözüne isabet eden Çınar, hemen hastaneye kaldırıldı.5 yaşındaki çocuk şimdi görme yetisini tamamen kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış görünüyor.

5 Yaşındaki Çocuk TikTok Nedeniyle Gözünü Kaybetti 2 – tiktok2

Aileler Dikkat!

Sosyal medya platformu TikTok günümüzde birçok genç ve çocuk tarafından yoğun bir şekilde takip ediliyor. Bu sosyal platform üzerinde yayınlanan akımları evde denemeye çalışan kişiler ise bazen sağlığından olabiliyor. Bu durumun son örneği ise Ankara’da meydana geldi. TikTok uygulamasında izlediği bıçak ile soda şişesi açma akımından etkilenen 5 yaşındaki küçük çocuk Çınar, bu akımdan etkilenerek evdeyken kaşık ile soda şişesi açmaya çalıştı. Bu esnada soda şişesinin patlaması ile küçük çocuğun gözüne birçok cam parçası isabet etti.

Olayın ardından ailesi tarafından hemen hastaneye götürülen Çınar 2 ameliyat geçirdi, gözüne 4 dikiş atıldı ve iç kısımda yer alan mercek alındı. Küçük çocuk şu an itibariyle görme yetisini büyük oranda kaybetti.

Bu tarz sosyal medya platformlarının ve uygulamaların yasaklanması gerektiğini belirten ve isyan eden Çınar’ın annesi ise devletin bu konuya el atması ve mecliste bu uygulamaları yasaklamak adına karar alınmasını istedi. Bu tarz sosyal medya uygulamalarının faydadan çok zararının olduğunu belirten Çınar’ın annesi, yetkilileri konu ile ilgilenmeye davet etti. 5 yaşındaki talihsiz çocuk Çınar’ın görme yetisinin ne düzeyde devam edeceği ise henüz netlik kazanmış değil, doktorlar aileleri bu konuda daha dikkatli olmaya çağırıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri