Sağlık

38 Günde Virüsü Yenen Mehmet Çeper’den Gençlere Uyarı!

76 yaşında Mehmet Çeper koronavirüsü yendi ve gençleri uyardı

Abone Ol  
 

Eşi ve kendisinde korona virüs tespit edilen Ankaralı Mehmet Çeper, 38 gün süren tedavisinin ardından virüsü yenmeyi başardı. 76 yaşındaki Mehmet Çeper, söz konusu 38 günün 25’ini solunum cihazına bağlı olarak geçirdi. Mehmet Amca virüsle ilgili gençlere çok önemli uyarılarda bulundu.

Ankara’da yaşayan 76 yaşındaki Mehmet Çeper, kendi gibi 76 yaşında olan eşi Halime Çeper ile birlikte korona virüse yakalandı. 25’i solunum cihazına bağlı olmak üzere 38 gün tedavi gören Mehmet Çeper, virüse ilgili gençlere maske takmaları gerektiği ve tokalaşmaktan vazgeçmeleri yönünde önemli uyarılarda bulundu. İnsanın günlük yaşamı içerisinde sanki hastalık yokmuş gibi yaşadığını belirten Mehmet Amca, hastalık o kişiyi bulduğunda vahametinin anlaşıldığını kaydetti.

Keçiören’de oturan Mehmet Amca, 7 Nisan günü halsizlik, mide bulantı ve ateş şikeyetleri ile hastaneye başvurdu. Yapılan testlerin eşinde ve kendisinde korona virüs saptanan Mehmet Amca, derhal tedaviye alındı. Eşi Halime Çeper, bir hafta gibi bir sürede korona virüsü yenerek taburcu olurken Mehmet Çeper 25 günü solunum cihazına bağlı olmak kaydıyla toplamda 38 gün tedavi gördü. 38. günün ardından taburcu edilen Mehmet Amca bir süre de evde istirahat ettikten sonra korona virüsü tamamen atlattı ve sağlığına kavuştu.
38 Günde Virüsü Yenen Mehmet Çeper'den Gençlere Uyarı! 2 – mehmet ceper 2

“Koronayı Nereden Kaptığımı Bilmiyorum”

Bir gün gözünü açtığında kendisini hastanede bulduğunu belirten 76 yaşındaki Mehmet Çeper, eşinin çocuklarını aradığını ve onların kendisini hastaneye getirdiğini sonradan öğrendiğini belirtti. Hastanede toplamda 38 gün yattığının bilincinde olmayan Mehmet Amca, virüsü nereden kaptığını bilmediğini kaydetti.

Konu ile ilgili tüm gençlere maske takmaları ve sosyal mesafeye özen göstermeleri hususunda önerilerde bulunan 76 yaşındaki Mehmet Amca, virüsün nereden kapıldığının bile anlaşılmadığını bu sebeple de her dakika ve her an tetikte olunması gerektiğini söyledi. Eşinin ve kendisinin ilerleyen yaşlarına rağmen virüsü atlatmalarının Allah’ın bir hikmeti olduğunu belirten Mehmet Çeper, artık tüm önlemlere özen gösterdiklerini ekledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri