Ekonomi

22 Milyar Değerinde İhracat

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi başta olmak kaydıyla ekonomiye nakit çokça kaynak aktardıklarını belirtti

Abone Ol  
 
65 / 100

Vakıf Katılım, geçtiğimiz 3 yıl toplamında 22 Milyar Lira değerinde kira sertifikası ihraç rakamına ulaşırken, 2 Temmuz 2020 günü gerçekleştirmiş olduğu 1.03 Milyar Lira değerinde işlem sayesinde katılım – finans kuruluşları içerisinde bir gün içerisinde en yüksek tutara sahip kira sertifika ihracına imza atan kuruluş oldu.

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından yapılan açıklamalarda, kuruluşun 2016 yılı içerisinde referans kurum olma amacı ile yola çıktığı belirtilerek geçen süreye ve gelinen noktaya bakıldığı takdirde bu amacın büyük oranda gerçeğe dönüştüğü kaydedildi. Sektörü ve ülkedeki ekonomik verilerde büyüme sağlama, yurt içi ve dışındaki yatırımcılara ulaşma hususunda etkin olarak kullanılan kira sertifikası bir diğer ismiyle sukuk ihracında Vakıf Katılım’ın tartışmasız bir şekilde referans kurum olduğu belirtildi. 2019 yılı içerisindeki 36 tertip ihraç ile nitelikli yatırımcılardan toplam olarak 9.01 milyar TL değerinde fon sağlandığının altını çizen Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, 2019 yılı içerisinde yurt içi piyasa kapsamında da en çok kira sertifika ihracı yapan kuruluş olduklarını kaydetti. Göktaş, 2 Temmuz 2020 tarihi itibariyle tedavül kapsamında 10 tane, toplamda yaklaşık olarak 2.7 milyar Lira değerinde kira sertifikası bulunduğunu açıkladı.

22 Milyar Değerinde İhracat 2 – Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş

Devletten de Büyük Destek

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi başta olmak kaydıyla hükümet tarafından çıkarılmış olan yardım paketleri ve kendi bünyelerinde geliştirilmiş olan özel düzenlemeler yardımı ile ekonomiye 4.5 Milyar Lira değerinde nakit kaynak aktardıklarını belirtti. Bu değerin 3.3 milyar Lirasının yalnızca KOBİ olarak adlandırılan küçük ve orta büyüklüğe sahip işletmeler ile paylaşıldığını kaydeden İkram Göktaş, zorlu koronavirüs sürecinde ülke ekonomisine bu şekilde destek olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti. Yalnızca kuruluşlarının ekonomik kalkınmasına değil tüm ülkenin ekonomik kalkınma sürecine öncelik verdiklerinin altını çizen Göktaş, bu hususta da her türlü görev ve sorumluluğa Vakıf Katılım olarak hazır olduklarını kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri