MaaşlarEkonomiGenelGündemHaber

2021 SSK-SGK-Bağkur Ocak ayı emekli maaş zammı!

En düşük taban emekli maaşı kaç TL? Milyonlarca emekliye zam müjdesi.....

Abone Ol  
 

 

2021 SSK-SGK-Bağkur Ocak  ayı emekli maaş zammı kaç TL olacak? 13 milyona yakın emekli vatandaşlar Ocak Ayı ve haziran ayı olmak üzere maaşlarına senede iki kez zam alıyor. SSK-SGK-Bağkur emekli ve memurlar Ocak  ayında ne kadar zam alacağını merak ediyor. Haziran ayında belirti edilen enflasyon civarlarına göre maaşlara zam yansıtılıyor. Emekliler maaşlarına yapılacak zam seviyesinı merak ediyor. Peki, En düşük taban emekli maaşı kaç TL? Milyonlarca emekliye zam müjdesi

 

2021 SSK-SGK-Bağkur Ocak ayı emekli maaş zammı! 1 –

 

Eylül ayının ortalarına gelmemizin sonrası 2021 senesinde emekli maaşlarına yapılacak zam seviyesi tekrar gündeme geliyor. Milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş zammı amacıyla sıcak ilerlemeler yaşanıyor. Geçtiğimiz haziran ayında 5.75 olarak oluşturulan zam sonrası, yeni sene amacıyla beklentiler dile getiriliyor. Hakem kurulu kararı kapsamında Ocak  Ayı zammı yüzde 3 olarak belirlenirken, 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark da yansıtılacak. Konuyla alakalı beklentileri TUED ve memur konfederasyonları doğrulusunda alakalı mercilere ulaştırılıyor. Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK) toplantısı amacıyla hazırlıkların başlaması, aile yardımı isteyen emeklileri heyecanlandırdı. Gündeme getirilen bir diğer konuda işçi ve memurlara ödenen eş, çocuk yardımı oluyor. Emekliler ödenekten kendilerininde yararlanmasını talep ediyor..

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

 

Memurların, memur emeklilerinin maaşlarına Temmuz’da yüzde 5.75 zam yansıtılırken; Ocak ayı artışının da ipuçları geldi. Hakem kurulu kararı kapsamında Ocak Ayı zammı yüzde 3 olarak belirlenirken, 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde enflasyon yüzde 4’ü aşarsa fark da yansıtılacak.

Merkez Bankası’nın yaptığı beklenti anketindeki yüzde 10.82’lik 2020 senesi enflasyon ön görüi, Temmuz- Aralık Tüketici Fiyat Endeksi’nin yüzde 4.79 olarak gerçekleşebileceğini gösteriyor..

Bu ön görü gerçekleşirse, memurların ve memur emeklilerinin Ocak  Ayı zammı yüzde 0.79 enflasyon farkıyla yüzde 3.79’a çıkacak..

En düşük maaş buna göre memurlarda 3 bin 719 liradan 3 bin 860 liraya, memur emeklilerinde 2 bin 814 liradan 2 bin 921 liraya yükselecek. Memurların aile yardımı da bu oranda artacak.

 

Emekliye 2324 TL maaş müjdesi!.

AİLE VE ÇOCUK YARDIMI ZAMLANACAK

Eş yardımı 351,09 liradan 364,40 liraya, çocuk yardımı da 0-6 yaş amacıyla 77,23 liradan 80,16 liraya, 6 yaş üstü amacıyla 38,62 liradan 40,08 liraya çıkacak. 6 yaş altı 2 çocuğu olan, eşi çalışmayan memur, aylık 505,55 lira yerine 524,72 lira alacak.

TÜFE TAHMİNİ % 10.82

Ekonomistlerle oluşturulan Ağustos ayı beklenti anketinde cari sene sonu Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) beklentisi yüzde 10.82 çıktı.

Bu ön görü gerçekleşirse, önümüzdeki Ocak ayında 2020’nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon kadar zam alacak SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşları yüzde 4.79 yükselecek.

 

asgari ücrete zam yapılacak mı?

PROMOSYON NASIL ARTIRILIR?

Bazı bankalar ise kampanyalarla tutarı artırıyor. İsteyenler bu imkanlardan yararlanabiliyor. Fakat şartları iyi araştırmak gerekiyor. Ek ürün şartı aramaksızın bin-bin 200 lira ödeme yapanlar bulunduğu gibi, belirli koşullara uyanlara 2 bin 550 liraya varan promosyon verenler de var.

PROMOSYON TABAN TUTARA YENİ ZAM

Emekliler, promosyonda taban tutarların daha da artırılmasını istiyor. Konu Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) doğrulusunda da gündeme taşındı. Dernek, “Banka promosyonlarına bir artış daha yapılsın. Promosyon amacıyla bir komisyon kurulsun ve tüm taraflar masada olsun” açıklaması yaptı.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri