Sağlık

Bilim Kurulu Üyesinden Okullara Dair Açıklama

Prof. Dr. Hasan Tezer, okulların açılması hususunda önümüzdeki 15 günlük zaman zarfının önemli olduğunu belirtti!

Abone Ol  
 
64 / 100

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tezer, 31 Ağustos tarihinde eğitim – öğretime açılması planlanan okullara dair açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Tezer, okulların açılıp açılmaması hususunda önümüzdeki 15 günlük zaman zarfının hayli önemli olduğunun altını çizdi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Gazi Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan Tezer, koronavirüs kapsamındaki vaka sayılarının an itibariyle 900 civarındaki rakamlarda seyrettiğini hatırlatarak, aktif vaka sayılarında da düşüş gözlendiğini belirtti. Bu süreç içerisinde sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına özen göstermenin önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Tezer, söz konusu kurallara uyulmadığı takdirde vaka sayılarının artabileceğini belirtti. Ülke olarak önümüzde önemli günlerin olduğunu kaydeden Tezer, Kurban Bayramı’nın da yaklaştığını hatırlatarak mümkünse vatandaşların bayram ziyareti yapmaması gerektiğini belirtti. Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Hasan Tezer, özellikle el öpme davranışının bu süreçte en fazla risk teşkil eden davranış olacağının altını çizdi.

Bilim Kurulu Üyesinden Okullara Dair Açıklama 2 – hasan tezer

Kurban Bayramı’na Dikkat!

Ramazan Bayramı kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığını hatırlatan Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Hasan Tezer, bu bayramda da aynı şekilde telefonla görüntülü konuşarak büyüklerin ve yakınların bayramlarının kutlanması gerektiğini belirtti. Benzer uygulamaların ve özenin Kurban Bayramı’nda da gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Tezer, sohbetleri kısa tutmamız ve kalabalık noktalardan uzak durmamız gerektiğini kaydetti. Bunları başarılı bir biçimde yapamadığımız takdirde tekrardan bir vaka artış trendi içerisine girebileceğimiz uyarısında bulunan Bilim Kurulu Üyesi Tezer, bu şekilde bir durumun da okulların açılması ile ilgili kararı gözden geçirme hususunda tetikleyici etki yapabileceğini kaydetti.

Kurban Bayramı sürecinin minimum temas ve maksimum önlemle atlatıldığı takdirde ise herhangi bir problemin oluşmayacağını belirten Prof. Dr. Tezer, halkımızın Ramazan Bayramı sürecinden gösterdiği özveriyi bu bayramda da göstermesi gerektiğini kaydetti. Kurban Bayramı’nda vaka sayılarının yoğun olduğu bazı şehirlerde sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağı ise henüz netlik kazanmış bir konu değil.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri