Ekonomi

15 Temmuz Kahramanlarına Her Zaman Destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına ve gazilere, özel eğitim kurumlarında ücretsiz eğitim olanağı sağlandığını belirtti!

Abone Ol  
 
64 / 100

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 15 Temmuz hain darbe girişiminin gerçekleştiği gece devleti ve milletinin iradesi için kahramanca mücadele eden ve bu ülkü uğrunda şehit olan 251 vatandaşın yakınlarına ve 2 bin 734 gaziye her zaman destek verdiklerini kaydetti.

15 Temmuz 2016 tarihindeki hain darbe girişimine karşı ülke genelinde pek çok kahraman sokaklara çıkmış, tankların önünde durmuş ve millet iradesine sahip çıkmıştı. Bu kahramanlık destanının yıl dönümünde açıklamalarda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, o gün şehit olan 251 kahramanın yakınlarına ve 2 bin 734 gazi ve yakınına eğitimden istihdama kadar pek çok konuda destek verdiklerini ve her zaman da destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 15 Temmuz şehit yakınlarının ve gazilerinin kamu kurumları içerisinde istihdam edilerek düzenli bir gelirleri olmasına vesile olduklarını belirterek, “Onların gösterdikleri kahramanlık destanını desteklerin en büyüğünü hak ediyor” şeklinde konuştu.

15 Temmuz Kahramanlarına Her Zaman Destek 2 – zehra

Ücretsiz Eğitim İmkanı Sağlandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 15 Temmuz şehitlerinin yakınlarına ve gazilere, özel eğitim kurumlarının yüzde 3 oranındaki kontenjanı dahilinde ücretsiz eğitim olanağı sağlandığını belirtti. Tüm bu desteklerin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayata geçirildiğini hatırlatan Bakan Selçuk, tüm Türk milletinin 15 Temmuz’ta devlet iradesine sahip çıkan şehit ve gazilere minnettar olduğunu söyledi.

15 Temmuz 2016 günü gerçekleşen hain darbe girişimine karşı dimdik vuran ve o gece aldığı yaralar nedeniyle malul olmuş, yüzde 60’ın üzerinde iş gücü kaybı raporu bulunan vatandaşlara da maluliyet aylığının bağlandığı bilgisini veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, her zaman şehit yakınlarının ve gazilerin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. 15 Temmuz 2016 gününde sergilenen kahramanlık destanının asla unutulmayacağını vurgulayan Bakan Selçuk, kahramanların isimlerinin de her daim yaşatılacağını söyledi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri