Otomobil

Yerli Otomobil 2022’de Yollarda!

Yerli otomobilinin satış tarihi açıklandı

Abone Ol  
 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından yapılan açıklamalarda yerli ve milli otomobil TOGG için Gemlik’te açılacak olan fabrikanın temelini kısa süre içerisinde atmayı planladıkları belirtildi. Asıl hedefin ise söz konusu yerli ve milli aracı 2022 sonunda banttan indirmek olduğu vurgulandı.

Türkiye tarafından üretilecek olan yerli ve milli araç TOGG’a Bursa şehrinin ev sahipliği yapacağının altını çizen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın hali hazırda otomotiv yan sanayisi bağlamında Türkiye’nin en gelişmiş şehri olduğunu söyledi. Önümüzdeki aylar içerisinde temel atma işleminin gerçekleşeceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, TOGG özelinde yan sanayinin çok önemli olduğunu çünkü ilk çıkacak araçta yüzde 51 oranında yerlilik ve millilik oranına ulaşmayı hedeflediklerini belirtti.

TOGG özelinde pek çok üniversite ve bilim insanı ile de entegre bir biçimde çalışacaklarının altını çizen Hisarcıklıoğlu, ana hedeflerinin en az yüzde 51 oranında yerlilik ve millilik oranına sahip olan TOGG’u 2022 sonunda banttan indirmek olduğunu kaydetti.

Yerli Otomobil 2022’de Yollarda! 2 – yerli otomobil 2

Temel Hedef Yüzde 75

2022 yılı sonunda banttan indirilmesinin ardından asıl hedefin ise gün geçtikçe yerlilik ve millilik oranını arttırmak olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, iki sene içerisinde söz konusu oranı yüzde 75’ler dolayına çıkaracaklarını belirtti. Tüm bu süreç özelinde Bursa şehrinin de önem arz ettiğinin altını çizen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa’nın özellikle otomotiv yan sanayisi bağlamında ülkemizin gururu olduğunu söyledi. Bursa iş dünyası ile yaptıkları görüşmelerin de hayli olumlu geçtiğini belirten Hisarcıklıoğlu, şehirdeki tüm iş  dünyasının yerli ve milli otomobile TOGG’a destek vermek için sıraya girdiğini kaydetti.

Korona virüs salgın sürecini her sektörde olduğu gibi TOGG özelinde de süreci önemli ölçüde yavaşlatıcı etki yaptığını da hatırlatan Hisarcıklıoğlu, özverili mühendislerin ve işçilerin elinde TOGG’un kısa sürede yükseleceğine ve 2022 yılı sonlarında da yollarda dolaşmaya başlayacağına inandığını belirtti.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri