Otomobil

BMW iX3 Yakında Yollarda

BMW İX3 yakında satışa çıkarılacak

Abone Ol  
 

Dünyaca ünlü otomobil markası BMW, elektrifikasyon işlemlerini hız kesmeden uygulamayı sürdürürken, 2020 senesi sonunda yeni modeli iX3’ü yollara çıkarmayı hedefliyor.

BMW i genel çatısı altında yer alan tamamıyla elektrikli BMW i3 modelinin sonrasında, yine tamamıyla elektrikli ilk SAV modeli olacak olan iX3, seri üretim aşamasından önce yapılması gereken son testleri de başarılı bir şekilde tamamladı. 1 ay gibi oldukça kısa bir zaman diliminde 7.700 km ve de 340 saati aşkın devam eden test sürüşleri ile homologasyon aşamasını tamamlayan iX3, bu yılın sonlarında yollarda olacak. Beşinci nesil eDrive teknolojisinin yardımı ile geliştirilmiş olan ve ortalama 440 kilometre mesafede menzil sunabilen BMW iX3, 2021 senesinin ilk çeyreği içerisinde Türkiye’deki yollarda da dolaşmaya hazırlanıyor.

iX3 modelinin, 2021 yılından itibaren seri üretime geçilmesi hedeflenen BMW i4 ve iNEXT modelleri için de ışık tuttuğu otomotiv çevrelerinde konuşuluyor. Yüksek voltaja sahip bataryası ve güçlü yapay zekası gibi güncel ve en son teknolojik gelişmeleri de bünyesinde bulunduran iX3, X3 modeli ile beraber Çin’de bulunan tesislerde seri bir biçimde üretilecek.
BMW iX3 Yakında Yollarda 2 – BMW IX3 2

Seçim Gücü Yaklaşımı

Yeni geliştirilen model olan BMW iX3 ile araç yelpazesine tamamıyla elektrikli yeni bir model daha ilave edecek olan dünyaca ünlü BMW markası, firma genelindeki elektrifikasyon planlamalarını da adım adım uygulamaya başlıyor. Yeni geliştirilmiş olan BMW iX3 modeli, marka tarafından benzinli, dizel ve elektrikli motor tercihlerinin bir arada kullanıcıya sunulduğu ilk araba modeli olma niteliğini de taşıyor. BMW markası tarafından Seçim Gücü şeklinde isimlendirilen söz konusu yaklaşım, marka tarafından dünyanın pek çok noktasında bulunan çeşitli şartlara sahip kullanıcılara uygun çözümler üretilmesinin önünü açmayı hedefliyor.

BMW markasının küresel ölçekte pek çok ülkede ve bölgede tercih ediliyor olması Seçim Gücü yaklaşımının benimsenmesinin ardındaki temel sebep olarak gözüküyor. BMW kullanıcıları sahip oldukları koşullar ışığında iX3 modellerini istedikleri şekilde kullanabilecek ve BMW konforunu yaşayabilecekler.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri